Archyvas

Nr. 2 (635), 2013-01-17
PALANGA 2013-AISIAIS KEISIS NEATPAŽĮSTAMAI

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Jurgita VANAGĖ

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – praėjusieji metai  kurortui buvo kaip niekad sėkmingi. „Jei taip dirbsime ir toliau, po penkerių metų kurortas bus neatpažįstamai pasikeitęs“, – tvirtino meras.

Kas praėjusiais metais padaryta palangiškių labui? 

Praėjusiais metais daug dėmesio skyrėme ne tik poilsiautojams, bet ir savo miesto gyventojams. Pavyzdžiui, galiu paminėti labai pasisekusį projektą – gyvenamųjų daugiabučių namų infrastruktūros sutvarkymą. Pavyko įrengti papildomas automobilių stovėjimo aikšteles prie daugiabučių namų ir ikimokyklinių įstaigų. Esame apsisprendę šį projektą plėtoti ir ateityje. Ne mažesnį pasisekimą pelnė ir kitas projektas – daugiabučių namų kvartale atsiradusi moderni vaikų žaidimų aikštelė. Šiemet tokių aikštelių daugės.

Atsižvelgiant į palangiškių poreikius atlikta ir daugiau darbų. Paminėtinas Virbališkės tako, jungiančio daugiabučių gyvenamųjų namų rajoną su miesto centru, sutvarkymas. Ši gatvė nebuvo taisyta 20 metų. Iš Kelių direkcijos gavome lėšų ir ėmėmės darbų, tad dabar Virbališkės takas atnaujintas ir tvarkingas: paklota nauja danga, įrengtas dviračių takas, apšvietimas, sutvarkyta aplinka. Tai tapo lyg 2011 metais sutvarkytos Senojo Turgaus gatvės tąsa – dabar nuo pagrindinio gyvenamųjų namų rajono iki pat centro palangiškiai gali vaikščioti patogiai ir saugiai. Mieste intensyviai rekonstruojamos gatvės. Jau beveik baigta tvarkyti Kęstučio gatvė, iki šių metų pabaigos bus sutvarkyta visa Žvejų gatvė. Malonu pažymėti, kad po ne vieno vizito į ministerijas Jūratės gatvei rekonstruoti numatyta 1 mln. Lt. Tvarkyti gatves imtasi ir  Šventojoje.

Vienas  aktualiausių klausimų – socialinės paslaugos. Kokių naujovių imtasi šioje srityje?

 Gera žinia miestiečiams, kad 2012 m. gauta 2,9 mln. Lt Globos namams rekonstruoti. Perkamas ir Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos techninis projektas. Itin džiugina, kad ši tarnyba jau turi naują autobusiuką su neįgaliesiems vežioti būtina įranga. Savo koalicinėje programoje esame numatę sutvarkyti Laidojimo namus, kuriuos ne vienus metus nuomojosi privati bendrovė. Pernai mums pavyko nutraukti sutartį su verslininkais ir  šios paslaugos teikimą perduoti Palangos komunaliniam ūkiui. Mano nuomone, teikti socialines paslaugas turi ne privačios, o savivaldybei priklausančios įmonės – miestas, priešingai nei privatininkai, nesiekia pelno.

2012 m. daugiabučių gyventojams buvo suteikta galimybė rinktis iš dviejų galimų namų administratorių – UAB Palangos butų ūkio ir UAB Palangos komunalinio ūkio. Ar pasiteisino toks sprendimas?

 Dar rengdami koalicinę programą numatėme spręsti klausimus, susijusius su daugiabučius administruojančios UAB Palangos butų ūkis veikla, nes gyventojai dažnai skųsdavosi dėl surinktų lėšų panaudojimo skaidrumo. Iki šiol paslaugą teikė monopolininkė – komercinė, miestui nepavaldi bendrovė. Su savivaldybės tarybos nariu Albinu Stankumi sumanėme sudaryti darbo grupę, kuri išnagrinėtų galimybę įsteigti alternatyvą Palangos butų ūkiui. Sprendimas labai pasiteisino, nes Palangos komunalinis ūkis daugiabučius administruoja už mažesnius įkainius, o gyventojai turi teisę pasirinkti jiems patinkantį namo prižiūrėtoją.

Gyventojams labai aktualus klausimas – būsto šildymas. Kas nauja šioje srityje?

 Prieš pusantrų metų dalyvaudami rinkimuose kalbėjome apie tai, kaip sumažinti šildymo kainą. Suprantama, darbai nepadaromi taip greitai, kaip norėtųsi. Daug kartų važiavau į Ūkio, Aplinkos ministerijas, prašiau įtraukti Palangą į valstybės projektų sąrašą, kad galėtume pasistatyti dvi biokuro katilines. Savo lėšomis miestas tai padaryti neišgalėtų. Noriu pasidžiaugti, kad mums pavyko – gavome lėšas biokuro katilinėms Palangoje ir Šventojoje pastatyti. Šiandien procesas jau pažengęs, planuojama, kad šiais metais palangiškiai turės naujas biokuro katilines ir tai leis sumažinti šilumos kainą.

2011 metais savivaldybėje pradėjo veikti Viešosios tvarkos skyrius. Ar pasiteisino sprendimas jį įsteigti?

Džiaugiuosi, kad buvo įsteigtas Viešosios tvarkos skyrius – jis būtinas kurortui. Toks sprendimas labai pasiteisino – per trumpą laiką šio skyriaus specialistai padarė neįtikėtinų dalykų. Pirmiausia imtasi apleistų, praeiviams pavojų kėlusių statinių. Vienas iš pavyzdžių – Viešojo skyriaus specialistų pastangomis savininkus privertėme nusigriauti nesaugų statinį, buvusį šalia prekybos centro „Iki“. Taip pat savininkai pradėjo tvarkyti ir kitus apleistus pastatus. Rūpinamasi ir gyvenamąja aplinka – prastai prižiūrimų sklypų savininkai informuojami ir raginami susitvarkyti savo kiemus. Imtasi priemonių dėl nelegalios reklamos ir nelegalios prekybos. Dirbamas prevencinis darbas, ir miestas tampa tvarkingesnis.

Koks, Jūsų nuomone, buvo sėkmingiausias 2012 metų projektas?

Kaip svarbiausią įvardyčiau Kurhauzo restauracijos pirmąjį etapą. Prieš dešimtmetį sudegęs šis Palangai labai svarbus pastatas pagaliau atstatytas, o šiemet planuojame įrengti ir visuomenės reikmėms pritaikyti Kurhauzo vidų. Kitas pagal svarbą projektas, mano manymu, yra  pradėta sporto komplekso statyba, kuri turėtų būti baigta šiemet. Nelengvai šis objektas gimė – atėję į valdžią radome tik neišsamų techninį projektą, tad reikėjo labai greitai – per du mėnesius – parengti visą reikiamą dokumentaciją, kad galėtume pretenduoti į finansavimą. Dirbome rekordiniais tempais – per du mėnesius buvo pateikta paraiška, 2012 metais skirtas finansavimas – apie 7 mln. Lt šio objekto statybai, o iš Valstybės investicijų programos šiam projektui skirta apie 1,3 mln. Lt. Už sėkmingą darbą reikia padėkoti savivaldybės administracijai. Antruoju darbų etapu pradėsime rengti techninį projektą – miesto stadiono takams sutvarkyti, pritaikant juos lengvajai atletikai. Taip pat turime minčių vietoje atsarginės, už stadiono esančios aikštės įrengti futbolo aikštę su dirbtine danga. Įgyvendinę šias idėjas Palangoje turėtume sporto kompleksą, tenkinantį tiek krepšininkų, tiek futbolininkų, tiek lengvaatlečių poreikius.

Bet Palanga turi tenkinti ne tik sportininkų, bet ir turistų, poilsiautojų poreikius. Kas nuveikta dėl jų?

 Per pusantrų darbo metų pavyko išspręsti dar vieną labai svarbų investicinį klausimą – 2012 metais pradėtos kempingo statybos. Tai nemaža, 4 mln. Lt investicija. Kaip žinoma, Palanga iki šiol neturėjo kempingo, galinčio suteikti geras sąlygas su kemperiais atvykstantiems poilsiautojams. Tačiau planuojama, kad jau šiemet vasaros pabaigoje pirmasis kempingo statybos etapas bus įgyvendintas. Dar vienas  pavykęs praėjusių metų projektas – didžiulio įvertinimo sulaukęs Vaikų parkas, kuris vasarą priviliojo gausų būrį tiek jaunųjų palangiškių, tiek svečių iš kitų miestų. Pramogauti mažieji čia gali nemokamai.

Kokius svarbesnius projektus numatoma įgyvendinti 2013-aisiais?

 Pavyko įtikinti Ūkio ministeriją ir įrodyti, kad svarbus traukos objektas yra Koncertų salė, tad rekonstruoti vasaros estradą, kad salė taptų visus metus veikiančiu objektu, yra labai svarbu. Neseniai gavome žinią, kad skirtas finansavimas pirmajam etapui – 2 mln. Lt. Didžiulis pasiekimas ir Birutės parko tvarkymo darbų antrasis etapas – tam skirta 3 mln. Lt. Gintaro muziejui atnaujinti  ir pritaikyti turizmui skirta dar 5,5 mln. Lt.

Kaip vertinate savivaldybės tarybos darbą ir kokius svarbiausius priimtus sprendimus galėtumėte išskirti?

Šios kadencijos tarybos nariai yra labai aktyvūs, vyksta konstruktyvus darbas. Palangai svarbių sprendimų priimta daug: ir jau minėti klausimai dėl biokuro katilinių, daugiabučių namų administravimo perdavimas Palangos komunaliniam ūkiui. Artimiausiame tarybos posėdyje planuojama apsispręsti skirti 150 tūkst. Lt skrydžio Palanga–Londonas rinkodarai. Jei oro uostas susitartų su oro bendrove, nuo vasaros du kartus per savaitę skraidytų 180 vietų lėktuvas. Manau, kad tai  įdomi ir reikalinga kryptis.

Su kokiomis nuotaikomis įžengėte į 2013-uosius?

Jei tokie tempai bus ir toliau, manau, kad po penkerių metų Palanga įgis visai kitokį veidą, pasistatys traukos objektus. Kaip jau minėjau, šiemet turime pastatyti sporto kompleksą, pabaigti Kurhauzo restauraciją, pradėti Koncertų salės rekonstrukciją, baigti tvarkyti gatvių infrastruktūrą. Planų labai daug: baigiamos buvusio Reabilitacijos centro, esančio Vytauto gatvėje, detaliojo plano procedūros. Šio pastato vietoje turėtų atsirasti kompleksas su mineralinio vandens panaudojimu. Ieškome investuotojų, Palangoje norinčių pastatyti baseinų kompleksą. Teritorijų, kur galėtų būti statomi įvairūs miestui reikalingi objektai, yra ir daugiau.

Noriu padėkoti visiems už palaikymą ir pasitikėjimą – jį tikrai jaučiu bendraudamas su palangiškiais. Šis pasitikėjimas man kaip miesto vadovui suteikia naujų jėgų ir užsispyrimo siekti iškeltų tikslų. Savivaldybės ir mano kabineto durys visada atviros palangiškiams – esate laukiami. Mes visada įsiklausysime į jūsų problemas ir stengsimės padėti.
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios