Archyvas

Nr. 4 (637), 2013-02-07
DRUSKININKAI – IŠPUOSELĖTAS FENIKSAS

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Jurgis AMBRAZAS

Druskininkai daugeliui Lietuvos žmonių ir užsieniečių siejasi su nuostabiais pušynais, Nemunu, gydyklomis. Kurorto pramogos gal ne visuomet patenkina   išrankaus skonio vertintojus, tačiau mieste apstu nevienadienės kultūros ženklų. Ten yra arti dešimties muziejų ir meno galerijų. Ir ne bet kokių: vien M. K. Čiurlionio ir A. K. Jonyno kūryba – pasaulinės reikšmės.

OFICIALU, BET ŽAISMINGA

Iš oficialių renginių nelabai kas tikisi didelių įdomybių ir žaismės. Vis dėlto tradicinis padėkos renginys „Druskininkai 2012“, per kurį apdovanoti miestui nusipelnę žmonės, pasižymėjo kaip tik geru skoniu. Sopranų trio „Trys panteros“, muzikinė grupė „El Fuego“, miesto šokių studija „Decima“ rodė savo meistrystę, tačiau tikroji meistrystė buvo nesurepetuota – tai susirinkusiųjų išvaizda, kuri pakluso, matyt, nerašytam  Druskininkų stiliaus kanonui: santūrūs, bet įvairūs juodų ir pilkų audinių atspalviai, meniški moterų papuošalai. Padėkos šventė Druskininkų miesto savivaldybei ir jos bendruomenei dar kartą priminė svarbiausius 2012 metų įvykius, ryškiausius projektus ir nuveiktus darbus.

„Tai buvo ir dosnūs, ir įdomūs metai. Man tikrai labai džiugu, kad mes vis turime žmonių ir įmonių, vertų padėkos ir apdovanojimų. Nuoširdžiai sveikinu visus ir tariu ačiū, kad buvome kartu, kūrėme kartu, kad pasiekėme tai, ką turime, kartu!“ – sveikindamas svečių būrį sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. 

Šventėje dalyvavę kultūros ministras Šarūnas Birutis ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas iš tribūnos irgi sakė gražius dalykus: šiame ypatingame mieste įspūdingi planai visada virsta realybe, o fantazuoti garsiai, kai girdi druskininkiečiai, pavojinga, nes šie geriausias idėjas ima ir patys įgyvendina.

Linkėdama kurortui ir toliau išlikti stebinančiu ir ypatingu, Seimo narė, buvusi ilgametė vicemerė Kristina Miškinienė priminė, kad darni plėtra neįmanoma be kūrybingos bendruomenės.Tokia bendruomenė tikrai yra – už nuopelnus miestui ir miestiečiams, už miesto populiarinimą ir gražinimą, už aktyvumą dirbant Druskininkų meras per iškilmingą ceremoniją įteikė net 15 apdovanojimų – bronzinių „Ratnyčėlės“ statulėlių ir anaiptol ne lašo dydžio stebuklingo Druskininkų mineralinio vandens lašų.

NUSIPELNIUSIEJI – NE VIEN DRUSKININKIEČIAI

Pasiimti apdovanojimų iš mero rankų į sceną kilo garbingos ponios ir ponai:

 Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo narys, Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus pirmininkas prof. Aleksandras Vasiliauskas; Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų atstovas Mindaugas Petrulionis; UAB „Linveda“ direktorius Rimvydas Žilinskas; Druskininkų „Ryto“ gimnazijos direktorė Marijona Kriščiūnaitė; sportinio ėjimo entuziastas Kęstutis Jezepčikas; Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Česlovas Mulma ir Druskininkų policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius; Lietuvos banko valdybos narys Audrius Misevičius; Druskininkų vandens parko direktorius Edmundas Antanaitis; Druskininkų gidų asociacijos pirmininkė Tatjana Zielinski; asociacijos „Druskininkų klubas“ prezidentė Vilma Žibūdienė; Druskininkų „Lions“ moterų klubo prezidentė Laima Stankevičienė; Moterų choro „Gija“ vadovė Janina Macevič; Ricielių folkloro ansamblio „Nendrelė“  vadovė Julija Čiurlionienė.

Be ilgų aprašymų galima atspėti, kokie yra paminėtų asmenų atstovaujamų institucijų nuopelnai (tik Kęstutis Jezepčikas gavo apdovanojimą, vaizdžiai kalbant, „už save patį“). Vis dėlto reikėtų atskirai paminėti kelis apdovanojimus, skirtus kolektyvams, kurių veiklos rezultatai ypač priklauso nuo kiekvieno nario indėlio. Alytaus apskrities ir Druskininkų policija buvo pagerbta už indėlį į miesto saugumą – vietos gyventojų ir kurorto svečių ramybę padeda užtikrinti įvairiose Druskininkų vietose įrengtos 33 vaizdo kameros ir profesionali policijos komanda. Formuojant Druskininkų kaip unikalaus kurorto įvaizdį svarbus vaidmuo tenka gidams. Druskininkų gidų asociacija kartu su kultūros atstovais praėjusių metų vasarą pasitiko kurorto svečius itin  kūrybiškai, pakviesdami juos į įspūdingas teatralizuotas ekskursijas „Mineralinis miestelis“. Už veiklios ir kūrybingos Druskininkų bendruomenės kūrimą mineralinio vandens lašo statulėlė įteikta asociacijai „Druskininkų klubas“. Dar vienas apdovanojimas – Druskininkų „Lions“ moterų klubui, į kurį susibūrė dvidešimt druskininkiečių moterų. Pagrindinė jas vienijanti idėja – padėti neįgaliesiems ir labai sunkiomis ligomis sergantiems Druskininkų savivaldybės vaikams.

PAKILO IŠ PLĖNIŲ

Ūkinė ir bendruomeninė veikla – galų gale, ir skoningi renginiai – gali tarpti tiktai geroje dirvoje. O juk buvo laikas, kai atrodė, kad Druskininkuose vien plėnys. 2000 m., kai R. Malinauskas tapo  Druskininkų savivaldybės meru,  žiemą iki 30 proc. darbingų gyventojų neturėdavo darbo. Sanatorijos ir viešbučiai per metus būdavo užpildomi tik iki 30 proc. – tiek teužimdavo maždaug 40 tūkst. svečių, kurie per metus atvykdavo į kurortą. R. Malinausko iniciatyva buvo pasirinktas raidos modelis, teikiantis pirmenybę privačiam verslui ir jo partnerystei su viešuoju sektoriumi. Tikėtasi, kad taip pavyks greičiau atnaujinti miesto infrastruktūrą ir klientams patrauklius kurorto objektus. Lūkesčiai pasitvirtino, tačiau ne patys savaime, o veikiant jungtinėms savivaldybės ir verslininkų pajėgoms. Pavyzdžiui, atnaujinant „Druskininkų gydyklą“ savivaldybė įnešė 2,9 mln. Lt, privatus kapitalas prisidėjo su 5,4 mln. Lt. Toks būdas pasirodė patrauklus. Per dešimtmetį maždaug 80 mln. Lt savivaldybės ir kitų valstybinių lėšų priviliojo apie 300 mln. privačių investicijų. Taip iš plėnių pakilo Druskininkų feniksas.

Dabar Druskininkai laikomi pavyzdžiu kitiems Lietuvos kurortams. Svarbiausia, kad buvo įveiktas sezoniškumas – svečiai čia atvyksta tolygiai per visus metus. Druskininkai – kol kas vienintelis toks Lietuvos kurortas. Tai leidžia prisivilioti atvykėlių kelis kartus daugiau nei 2000 m. Specialistai pripažįsta, kad pramogų ir veiklos pasiūla visais metų laikais Druskininkuose labai gerai apgalvota. Statistika byloja, kad per pirmą 2012 m. pusmetį iš visų Lietuvos kurortų Druskininkai sulaukė daugiausia užsienio turistų – 48,6 tūkst. Nuo 2007 m. turistų srautai čia nuolatos augo ir per penkerius metus padidėjo 135 proc. Pagal apgyvendinimo statistiką Druskininkai buvo populiariausi ir tarp lietuvių – 2012 m. I pusmetį čia jų apsistojo 77,3 tūkst. Lietuviai vidutiniškai čia praleidžia 3,1 nakvynės, užsienio turistai – 5,7 nakvynės.

Druskininkų feniksas ne tiktai gerai atrodo, bet ir deda aukso kiaušinius.
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios