Titulinis Istorija Archyvas Paslaugos Kontaktai English
 
  Savivaldybių žinios
Kaštonų g. 4,
LT-01107 Vilnius,
Tel.: (8-5) 262 08 47
Faks. (8-5) 262 20 83
el.p.info@savzinios.lt

 

"Savivaldybių žinios" - vienintelis Lietuvoje leidinys apie savivaldą, pasiekiantis atokiausius šalies kampelius nuo mažiausios seniūnijos iki Seimo.

Archyvas

Nr. 4 (637), 2013-02-07
BENDRUOMENĘ SUTELKIA IR KUNIGAS

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Jadvyga DZENCEVIČIENĖ  Trakų rajono Aukštadvario seniūnijos seniūnė  

Šįkart žvilgsnis apie kelią  nepaprasto žmogaus – žmogaus  kunigo.

Vieniems ištiesta  dosnumo ranka,  kitiems nubraukta skausmo ašara, suteiktas krikštas ar  palaiminta santuoka.  Viskas tarytum į metraštį surašyta į bažnyčios knygas. Ir taip diena po dienos: žiemas keitė vasaros, jaunystę – gyvenimo branda. Kunigystei atiduotas Aukštadvario Kristaus Atsimainymo parapijos klebono monsinjoro Vytauto Kazio Sudavičiaus  gyvenimas  priartėjo prie garbingo 70 metų jubiliejaus.

Gimęs ir užaugęs Žemaitijoje Vytautas Kazys Sudavičius, dar būdamas paauglys, dešimt metų kentė Sibiro tremtį. Grįžęs į Lietuvą 1974 m. baigė Kauno kunigų seminariją ir gavo paskyrimą į Kaišiadorių vyskupiją vikaro pareigoms. Vėliau kunigavo Kaišiadorių rajono Kruonio parapijoje,  Merkinėje,  Pivašiūnuose. Už Pivašiūnų bažnyčios Dievo Motinos vainikavimą  jam suteiktas monsinjoro titulas. Nuo 2002-ųjų  jau dešimt metų monsinjoras vadovauja Aukštadvario Kristaus Atsimainymo parapijai ir bažnyčiai. Per šį laikotarpį jis įnešė savitą indėlį į Aukštadvario seniūnijos kultūros lobyną, etnokultūrinių tradicijų puoselėjimą, iniciatyvų įgyvendinimą.  Jis tikras etnokultūrinio paveldo saugotojas ir puoselėtojas. Monsinjoro rūpesčiu Aukštadvario bažnyčia nuolat remontuojama, gražiai sutvarkytas bažnyčios šventorius, suremontuoti vargonai, įrengtas  elektrinis apšildymas, sumontuotas bažnyčios  įgarsinimas. Jo dėka Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčia tapo seniūnijos kultūros ir švietimo židiniu.

Monsinjoro V. K. Sudavičiaus  pastangomis Aukštadvario Kristaus Atsimainymo parapija pirmoji Trakų rajone pateikė projektą  dėl žemės sklypo sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės poreikiams. Įgyvendinus šį projektą atsirado sutvarkyta  ir kiekvienam prieinama viešoji erdvė aktyviam poilsiui parapijai priklausančiame žemės sklype prie Navos ežero. Mūsų monsinjoras – tikras Aukštadvario seniūnijos ir bendruomenės lyderis. Jis sutelkia seniūnijos bendruomenę, seniūnijos įstaigas ir jų kolektyvus  į vieną bendrą junginį. Tai ne tik geras kunigas, bet ir psichologas, pagydęs daugelio parapijiečių sielas, dažnai aplankantis vienišus žmones, daugiavaikes šeimas. Tai žmogus, kurio darbai, idėjos, pasiaukojimas įkvepia ir padrąsina esančius šalia.

Kunigo nuveikti  darbai  gražiai įvertinti.  Jau 2006 m. monsinjoras V. K. Sudavičius apdovanotas Trakų rajono savivaldybės  Vytauto Didžiojo II laipsnio nominacija, o šiemet jam įteikta Kunigaikščio Gedimino nominacijų suteikimo trišalės komisijos padėka už pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje. Tai tik dalelė darbų, kuriuos kiekvieną rytmetį į eilę surikiuoja Aukštadvario bažnyčios klebonas, monsinjoras. Šiais metais Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčia pasitiks savo 100 metų sukaktį.  Monsinjorui, seniūnijai ir bendruomenei laimėjus projektą, šiai iškilmingai progai bus išleista knygelė „Aukštadvario bažnyčiai – 100“. Bažnyčios šventoriuje kunigas ketina pastatyti jubiliejui skirtą statulėlę  su angelu, nešančiu per Aukštadvario seniūniją gerąsias  žinias. Kunigas nepavargsta daryti gera. Gal, gražios jubiliejinės pašvaistės paliestas,  tik akimirkai sustoja pamąstyti, į eilę savo darbus surikiuoti.

Komentarai (0)   Į viršų   Atgal
Parašykite savo nuomonę:
Vardas: El. paštas:
CAPTCHA Image
Įveskite aukščiau matomus skaičius:
 

  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios