Archyvas

Nr. 5 (638), 2013-02-14
PREMJERAS VIZITU ŠALČININKUOSE PRADĖJO APSILANKYMUS ŠALIES REGIONUOSE

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Vasario 7 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Šalčininkuose, kur susitiko su rajono meru Zdzislavu Palevičiumi, savivaldybės administracijos darbuotojais, rajono seniūnais. Šia išvyka į greta sostinės esančią savivaldybę Vyriausybės vadovas pradeda apsilankymus Lietuvos regionuose.

Susitikimo metu rajono vadovai premjerui pristatė pagrindines savivaldybės veiklos kryptis, vardijo sunkumus, su kuriais savivaldybės administracija susiduria kasdienėje veikloje. Nors greta sostinės esantis rajonas pagal ekonominės geografijos dėsnius turėtų būti dinamiškas ir išsivystęs, socialiniai ir ekonominiai Šalčininkų rodikliai rodo, kad regione palyginti didelis nedarbas, žemas verslumo ir jaunimo užimtumo lygis, pasyvus regiono gyventojų dalyvavimas socialinėje, kultūrinėje veikloje. Šalčininkų rajone 2012 m. buvo mažiausias visoje Lietuvoje vidutinis darbo užmokestis atskaičius mokesčius, taip pat viena mažiausių vidutinė senatvės pensija. „Akivaizdu, kad artimoje Vilniaus kaimynystėje esantys Šalčininkai neišnaudoja visų verslo plėtros galimybių. Kartu ir mums reikėtų įdėmiau pažvelgti į šį kraštą ir pagalvoti, kaip padėti veikliems žmonėms, skatinti iniciatyvas ir bendruomeninę veiklą“, – sakė Ministras Pirmininkas. A. Butkevičius domėjosi, kokių priemonių imasi savivaldybė siekdama mažinti jaunimo nedarbą, skatindama verslumą, pritraukdama vidaus ir užsienio investicijas. Susitikime iškeltos ugdymo organizavimo tautinių mažumų kalba, taip pat brandos egzaminų suvienodinimo problemos. „Visus tautinių bendrijų klausimus spręsime gavę darbo grupės, kurią sudaro Kultūros, Teisingumo, Švietimo ir mokslo ir Užsienio reikalų ministerijų atstovai, išvadas ir apsvarstę jas Strateginiame komitete“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas. Vyriausybės vadovas taip pat pabrėžė, kad tai – ne vienkartinis jo vizitas ir šio regiono plėtrai bus skiriamas padidintas dėmesys.

LRV inf.

„DALYKIŠKAI, GERANORIŠKAI IR BE NEREIKALINGŲ EMOCIJŲ“ ‘

Taip savo vizitą Šalčininkuose įvertino Premjeras Algirdas Butkevičius.

Irena KOLOSOVSKA

Lydimą rajono mero Zdzislavo Palevičiaus Ministrą Pirmininką savivaldybėje pasitiko gausiai susirinkęs Šalčininkų jaunimas, kad pareikštų savo susirūpinimą dėl lietuvių kalbos valstybinio egzamino suvienodinimo. „Gerai kalbame lietuviškai, šios kalbos vartojimas nesukelia mums jokių problemų. Tačiau mąstome gimtąja kalba, todėl valstybinio egzamino metu negalime būti vertinami vienodai su lietuvių mokyklų moksleiviais. Manome, kad mūsų rezultatai bus prastesni. Prašome atsižvelgti į mūsų nuogąstavimus ir peržiūrėti Švietimo įstatymą, pažeidžiantį mūsų teises“, – absolventų vardu kalbėjo Ernestas Dubrovskis, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos mokinys. Išklausęs moksleivių kalbas ir pasiūlymus Premjeras Algirdas Butkevičius sakė: „Žinau, kad tai aktuali problema, plačiai aptarinėjama ir reikalaujanti išsamaus svarstymo. Šiandien galiu pasakyti, kad yra pasiūlymas taikyti specialią lietuvių kalbos egzamino vertinimo metodiką nelietuviškoms mokykloms. Planuojama, kad tautinių mažumų mokyklų mokiniai rašinyje galės padaryti daugiau klaidų, be to, žodžių skaičius rašinyje taip pat bus sumažintas. Ar jums tiktų toks variantas?“ – klausė jaunimo Premjeras ir  sulaukė karštų plojimų. Susitikime taip pat dalyvavo švietimo ir mokslo viceministrė Edita Tamošiūnaitė, žemės ūkio viceministrė Leokadija Počikovska, susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius, ūkio viceministras Marius Skarupskas,  Seimo narė Rita Tamašunienė. Šalčininkų rajono aktualijas, poreikius ir problemas pristatė Šalčininkų rajono savivaldybės meras.

„Nuoširdžiai sveikinu mūsų rajono garbės svečią Premjerą Algirdą Butkevičių, kadencijos pradžioje, vieną iš pirmųjų vizitų šalyje pasirinkusį būtent Šalčininkus. Turime kuo pasigirti, tačiau turime ir rūpesčių. Žemės ūkio plėtra, investicinių projektų įgyvendinimas, prieinamas mokyklų tinklas – tai sritys, kuriomis džiaugiamės ir kuriose daug dirbame. Taip pat turime problemų, kurias reikia skubiai spręsti, – tai savivaldybės išlaidų padidėjimas ir biudžeto lėšų stygius pagrindiniams poreikiams tenkinti, nepakankamas mokinio krepšelis, tiesioginių valstybės investicijų rajone trūkumas, tautinių mažumų švietimo problemos, susijusios su naujuoju Švietimo įstatymu, –  sakė Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislavas Palevičius. Savivaldybės administracijos tarnautojai pristatė biudžeto, žemės ūkio, švietimo, investicijų, kelių remonto aktualijas ir problemas. Juos išklausęs Premjeras Algirdas Butkevičius pasakė, kad nurodytos problemos reikalauja sprendimų. Jas išspręsti įmanoma tik konstruktyviai ir kompetentingai dirbant kartu. „Tiek aš, tiek  ministrai išklausė nuomones įvairiomis temomis, manome, kad jos bus išspręstos“, – susitikime sakė Premjeras Algirdas Butkevičius.

 
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios