Titulinis Istorija Archyvas Paslaugos Kontaktai English
 
  Savivaldybių žinios
Kaštonų g. 4,
LT-01107 Vilnius,
Tel.: (8-5) 262 08 47
Faks. (8-5) 262 20 83
el.p.info@savzinios.lt

 

"Savivaldybių žinios" - vienintelis Lietuvoje leidinys apie savivaldą, pasiekiantis atokiausius šalies kampelius nuo mažiausios seniūnijos iki Seimo.

Archyvas

Nr.8 (641), 2013-03-21
ĮVERTINTOS NAUJOS VERSLO IDĖJOS

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Rima NAUJOKAITYTĖ

Kovo 6 d. Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės iniciatyva Kultūros centre vyko padėkos šventė, į kurią buvo pakviesti verslo bendruomenės atstovai. Jos metu merė apibendrino praėjusių metų rezultatus, pristatė savivaldybės įvykdytus, įgyvendinamus bei ateities projektus ir padėkojo verslininkams už inovatyvų požiūrį į kurorto plėtrą. Tai – tradicija tapęs renginys, kuriame merė pristato kurorto ekonominės plėtros projektus, pateikia informaciją apie investicijų galimybę, skatina verslo bendruomenės formavimąsi ir tarpusavio bendradarbiavimą. Už naujas verslo idėjas, Birštono vardo garsinimą ir nišinio verslo kūrimą, konferencinio turizmo plėtojimą Birštono merė iškilmingos ceremonijos metu įteikė septynis apdovanojimus ir padėkas.

Birštonas per palyginti trumpą laiką kardinaliai pakeitė savo veidą. Į Birštono kurortą siekiama pritraukti kuo daugiau investicijų, verslininkams siūlant kuo daugiau lengvatų, o investuotojus atleidžiant nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Be to, investavimo laikotarpiu verslininkai atleidžiami ir nuo žemės nuomos mokesčio, taikoma ilgalaikės nuomos praktika. Kurorte atnaujinami viešosios paskirties pastatai, atnaujinama infrastruktūra, plėtojami šeši turizmo plėtros projektai. Merė pakvietė verslininkus būti savo krašto patriotais ir savo įmones registruoti Birštone.

Pirmoje apdovanojimų grupėje buvo pažymėti verslo naujokai, savo veiklą Birštone pradėję 2012 m. Apdovanojimą „Už sėkmingą verslo pradžią“ merė N. Dirginčienė įteikė Birštono autobusų stoties pastate įsikūrusiai „AsMeniškos krautuvėlės“ savininkei Kristinai Kasikauskienei, kuri ne tik aranžuoja stilingas gėlių kompozicijas, bet ir kūrybingai gražina miesto veidą. Kitas apdovanojimas – „Už stilingą ir kvapnų verslą“ – atiteko Neringai Beleišienei, kuri savo parduotuvėje kuria savotišką arbatos mėgėjų bendruomenę – tik čia galima paskanauti originaliai sukomponuotos „Karališkojo Birštono“ ar „Linkėjimų iš Birštono“ arbatos.

„Už naujus verslo vėjus Birštone“ apdovanojimas skirtas Daliui Dulskui, kuris atidarė „Gurmanų krautuvėlę“ ir sukūrė naujų darbo vietų. „Meno veranda“ duris kurorto svečiams atvėrė 2012 m. ir sukūrė stiliaus, meno, kvapų, bendravimo ir muzikavimo erdvę. Kaip teigia jos savininkė Laima Šileikienė, Labdaros fondo ir „Arbatos akademijos“ įkūrėja, tai labiau pomėgis, aistra, įkvėpimas. Nuolat generuojanti naujas idėjas verslininkė, savo „Meno verandoje“ pristatanti lietuvių autorių grafikos darbus, porceliano dirbinius, papuošalus iš natūralių medžiagų, ekologišką „Birštono arbatą“ ir medų, apdovanota „Už ekologišką verslą ir meno sklaidą Birštone“. 

Antroje apdovanojimų grupėje buvo pažymėti verslininkai, plėtojantys šeiminį verslą, savo veikla prisidedantys prie Birštono populiarinimo ir konferencinio turizmo plėtros. Nominacijos „Už darnų šeimos verslą“ apdovanoti Genovaitė ir Vidmantas Veseliai, „Už metų verslo plėtrą“ – Ervinas Marčiulionis,  „Už naujas verslo idėjas ir Birštono vardo garsinimą“ – Vidas Morkūnas.

Padėkos šventėje tradiciškai buvo surengta loterija, kurioje verslininkai žaidimo forma tęsė bendradarbiavimo ir vieni kitų palaikymo tradiciją. Dar kartą buvo prisiminti reikšmingi Birštono kurortui 2012 metų įvykiai, įspūdingiausi projektai. Vakaro jaukumą kūrė ir šventinę nuotaiką palaikė sopranų trio „Trys panteros“.

Komentarai (0)   Į viršų   Atgal
Parašykite savo nuomonę:
Vardas: El. paštas:
CAPTCHA Image
Įveskite aukščiau matomus skaičius:
 

  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios