Archyvas

Nr. 10 (643), 2013-04-11
MINISTRO VIZITAI MOLĖTUOSE IR IGNALINOJE

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

„TVARKOS RANKĄ PAJUSITE“  Violeta ŽALALIENĖ

Taip pažadėjo Molėtų ligoninėje lankęsis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis (nuotr.) sveikatos apsaugos sistemos problemas  aptardamas su  rajono  meru Stasiu Žviniu ir rajono medicinos įstaigų vadovais. Ministras trumpai pristatė jau susistemintą informaciją, kuri sukaupta po įvykusių net kelių šimtų įvairiausių susitikimų su medikais, ir pabrėžė, kad įžiūri didžiulių bėdų galiojančiuose teisės aktuose, kuriuos reikia keisti. „Norime į Parlamentą išeiti su dar kietesniais ir labiau pagrįstais argumentais. Po argumentuotų  apibendrinimų siūlysime ir atmestųjų įstatymų pataisas, kurios, mano nuomone, sukels dar didesnę bangą įvairių dalykų“, –  sakė V. P. Andriukaitis. Jis taip pat  atkreipė dėmesį į tai, kad  Lietuvoje daug painiavos su privačios ir valstybinės medicinos įstaigų teikiamomis paslaugomis. Rajono medicinos įstaigų vadovai trumpai papasakojo apie medicinos įstaigų veiklą, supažindino su statistika, išdėstė savo samprotavimus dėl ydingo įstaigų finansavimo, atsakė į ministro pateiktus klausimus.

Vėliau  ligoninės aktų salėje sveikatos apsaugos ministras susitiko su ligoninės, Šeimos sveikatos centro, Greitosios medicinos pagalbos ir Pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojais, rajono žurnalistais. Susirinkusiesiems ministras paaiškino, kad norą apsilankyti Molėtų ligoninėje paskatino ir prieš tai buvę susitikimai bei dalykiški pokalbiai su  rajono meru S. Žviniu ir ligoninės direktore Laimute Daukiene dėl Molėtų ligoninės kompleksinio sutvarkymo, kuris yra būtinas norint užtikrinti vienodas pacientų gydymo sąlygas, ligonių srautų reguliavimą ir visiškai išnaudoti ligoninėje turimą infrastruktūrą. Toliau ministras kalbėjo apie klaikią medikų atlyginimų disproporciją ir pabrėžė, kad sveikatos apsaugos sistemą vertėtų reformuoti iš esmės ir susigrąžinti nemažai dalykų, kurie veikė anksčiau.

Į pareikštus medikų nuogąstavimus apie galimą mažųjų (rajoninių) ligoninių uždarymą ministras atsakė aiškiai: „Taip tikrai nebus!“ Po susitikimo su rajono medikų bendruomene ministras lankėsi visuose Molėtų ligoninės skyriuose, išklausė ligoninės pacientų ir personalo lūkesčius, taip pat susipažino su kitomis rajono medicinos įstaigomis.
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios