Titulinis Istorija Archyvas Paslaugos Kontaktai English
 
  Savivaldybių žinios
Kaštonų g. 4,
LT-01107 Vilnius,
Tel.: (8-5) 262 08 47
Faks. (8-5) 262 20 83
el.p.info@savzinios.lt

 

"Savivaldybių žinios" - vienintelis Lietuvoje leidinys apie savivaldą, pasiekiantis atokiausius šalies kampelius nuo mažiausios seniūnijos iki Seimo.

Archyvas

Nr. 10 (643), 2013-04-11
SVEIKATOS APSAUGOS SISTEMA... PRAGAIŠTINGA

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Lina KOVALEVSKIENĖ

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis Ignalinoje susitiko su rajono ligoninės, Sveikatos centro darbuotojais ir gyventojais. Susitikimuose dalyvavo ir savivaldybės vadovai.

Ignalinos rajono ligoninėje ministras pasisveikino su buvusiais kolegomis. Čia beveik dešimt metų dirbęs chirurgu, tą laikotarpį jis prisimena kaip neįkainojamos patirties metus. Kaip ministras minėjo, su įvairių medicinos įstaigų darbuotojais ir gyventojais jis susitinka nuolat, ir  šie susitikimai tik patvirtina, kad  medicinos apsaugos sistema Lietuvoje yra ne tik sudėtinga, bet ir pragaištinga. Susitikime aptarti sudėtingi viešojo ir privataus sektorių santykiai, problemos pirminiame, antriniame ir tretiniame sveikatos apsaugos lygmenyse. V. P. Andriukaičio teigimu,  į tuos pačius Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto pinigus (4 milijardus 100 tūkst. Lt) nuolat daugėja paraiškovų. Vien pastaraisiais mėnesiais įsteigtos 66 privačios medicinos įstaigos.

Pasak ministro, didžiausios blogybės – tai sveikatos apsaugos sistemoje įsigalėjusi šešėlinė ekonomika, vadybos nebuvimas, finansinių srautų nevaldomumas, didžiulės atlyginimų disproporcijos. Kalbėdamas apie Ignalinos rajono sveikatos įstaigas, ministras sakė, kad yra nenormalu,  kad tokioje mažoje teritorijoje yra net trys juridiniai vienetai, trys registratūros, dvi laboratorijos.

Buvo minėta, kad pasienio rajonuose paslaugos ypač tolsta nuo gyventojų, o štai didžiosios šalies ligoninės perkrautos. Visos ligoninės,  ministro nuomone, turėtų būti sujungtos į klasterinį tinklą, kad būtų galima reguliuoti lovų skaičių, išvengti perkrovimų ir nepalikti tuščių pastatų. Ignalinos rajono ligoninėje, ministro nuomone, visiškai galėtų būti išplėstos reabilitacijos paslaugos. Savo nuomonę apie dabartinę padėtį ir artimiausius planus ministras išdėstė ir apsilankęs Ignalinos sveikatos centre. Jis minėjo, kad būtina sureguliuoti teisės aktus ir užtikrinti vienodus reikalavimus viešajam ir privačiam sektoriams, savivaldybėms užtikrinti teisę į teritorinius plėtros planus, pirminių sveikatos priežiūros įstaigų išdėstymą ir kt.

Susitikimas su gyventojais įvyko Ignalinos miesto seniūnijos salėje. Ministras aptarė  svarbiausias problemas, atsakė į gyventojų klausimus, diskutavo dėl savivaldos teisių, Ignalinos ligoninės ateities, minėjo, kad su rajono  meru Broniu Rope ne kartą diskutuota galimybė išplėsti čia reabilitacijos ir ypač sanatorinio gydymo paslaugas.

 

Komentarai (0)   Į viršų   Atgal
Parašykite savo nuomonę:
Vardas: El. paštas:
CAPTCHA Image
Įveskite aukščiau matomus skaičius:
 

  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios