Archyvas

Nr. 11 (644), 2013-04-18
KULTŪROS DIENA SAVIVALDYBĖSE

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

KAUNAS

Balandžio 15 d.  įteiktos Kauno miesto savivaldybės kultūros ir meno premijos šioms  laureatėms: Rašytojų sąjungos narei Dovilei  Gimberienei, šokio teatro „Aura“ vadovei  Birūtai  Komskienei ir dailininkei tekstilininkei  Jolantai  Šmidtienei. Dovilei Gimberienei  2013 m. Kauno miesto savivaldybės kultūros ir meno premija paskirta už 2011 m. išleistą rinkinį „Paleisk mano ranką“ ir pokalbių apie teatrą knygą „Po repeticijos“. Per dvidešimtį metų D. Gimberienė išleido13 skirtingų žanrų knygų,  ji Lietuvos rašytojų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungų narė. Birūtai Komskienei premija skirta už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, scenos meno puoselėjimą, aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose, novatorišką kūrybinę idėją ir jos įgyvendinimą Kauno mieste. Ji daugelio apdovanojimų nominantė – iš jų dviejų „Auksinių scenos kryžių“. Jolantai Šmidtienei premija  skirta už novatorišką kultūrinę idėją ir jos įgyvendinimą Kauno mieste. J. Šmidtienės vardas pagrįstai siejamas su Kauno miesto įvaizdžio formavimu. Ji ne tik žinoma menininkė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė, bet ir meno bei visuomeninių projektų organizatorė. Dailininkė jau keleri metai džiugina kauniečius ir miesto svečius originaliai sukurtomis šventinėmis pagrindinėmis miesto eglėmis. 2011 m. J. Šmidtienės sukurta eglė – Pasaulio Gineso rekordininkė, apdovanota už aukščiausią skulptūrą iš plastiko butelių, kuri ypač išgarsino Kauną. 2012 m. „šokanti“ eglė buvo unikali besisukančiais aštuoniais  angelais. Juos iš metalo ir plastiko sukūrė garsiausi Kauno miesto menininkai. J. Šmidtienė yra Anglijos siuvinėtojų gildijos narė, Tekstilininkų ir dailininkų gildijos steigėja, narė, pirmininkė ir direktorė. 

Danutė MARCINKEVIČIENĖ

ŠVENČIONYS

Lietuvoje jau septintą kartą švenčiama Kultūros diena (balandžio 15-oji) iškilmingai išvakarėse buvo paminėta ir Švenčionėliuose. Gražiai sutapo, kad ji buvo švenčiama su reikšmingu Švenčionėlių kultūros centro kultūrinio gyvenimo reiškiniu – Tarptautiniu mėgėjų teatrų festivaliu „Juoko sūkurys“, kuris šiemet buvo surengtas jau 18-ąjį kartą. Švenčionėlių kultūros centro kieme prasidėjus šventei buvo iškelta kultūros ir taikos vėliava, o į dangų paleisti taiką, ramybę, santarvę, meilę ir sėkmę simbolizuojantys balti balandžiai. Į šventę atvyko  Seimo narys Petras Čimbaras, rajono mero pavaduotoja Raja Krupenina, savivaldybės administracijos direktorė Vida Rastenienė. Vicemerė pabrėžė, kad šiuolaikinė kultūra neįmanoma be išmanios vadybos, ir džiaugėsi galėdama atlikti jai pavestą garbingą misiją – įteikė kultūros ministro Šarūno Biručio padėkos raštą Švenčionių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjai Danutei Vigelienei už ilgametį nuoširdų ir kūrybingą darbą kultūros srityje. Padėkos raštais už nenuilstamą triūsą buvo apdovanotas didelis būrys ilgamečių rajono kultūros darbuotojų. XVIII tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje pasirodė septyni kolektyvai, tarp jų – svečiai   iš Bialystoko, Lenkijos Respublikos.

Irena PAULIUKEVIČIENĖ

JONIŠKIS

Balandžio 14 d., Tarptautinės kultūros dienos išvakarėse, vyko Žagarės kultūros centro organizuotas padėkos koncertas, kurio metu apdovanoti rajono šviesuoliai, savo kaimuose, seniūnijose savanoriškai prisidedantys prie kultūros sklaidos ir puoselėjimo. Susirinkusiuosius šventės proga pasveikino Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis. Rajono kultūros įstaigos, seniūnijos išrinko 11 krašto šviesuolių, kurie buvo apdovanoti mero padėkomis, šiltu žodžiu ir muzikiniu kūriniu. Tikrąją Kultūros dieną, balandžio 15-ąją, prie   savivaldybės suplevėsavo Taikos vėliava. Ją iškilmingai į padanges pakėlė praėjusių metų šviesuoliai Vidutė Petraitienė, Elena Stankaitienė ir Jonas Jasas.

Edita JONAITYTĖ

UKMERGĖ

Šventinis renginys prasidėjo prie Vlado Šlaito viešosios bibliotekos, kur susirinko rajono kultūros atstovai. Teatralizuotos ir triukšmingos eitynės pajudėjo link pagrindinės miesto aikštės. Praeivių akis traukė spalvingai apsirengę eitynių dalyviai, kuriems kelią rodė žirgo traukiama brika. Centrinėje  miesto aikštėje,  prie paminklo „Lituania Restituta“, skambant Alvydo Padriezo dainai „Mano kelias – Ukmergė“, kuri šiais metais patriotinės dainos šventėje „Lietuva – mano daina“ išrinkta Ukmergės himnu, kilo ne tik Taikos vėliava, bet ir spalvingi balionai. Paskui eitynių dalyviai patraukė į Meno mokyklos muzikos skyrių, kuriame iškilmingai pagerbti šviesiausi kultūrą puoselėjantys žmonės. Apdovanojimas už pasiekimus ir reikšmingiausius darbus kultūros srityje įteiktas geriausiai 2012 metų kultūros darbuotojai, Ukmergės kultūros centro Taujėnų filialo meno vadovei Nijolei Janulienei. Sėkmingiausiu kūrybiniu projektu pripažintas Ukmergės kraštotyros muziejaus darbuotojos Jolantos Petronytės parengtas nuotraukų albumas „Ukmergės krašto architektūra fotografijose 1900–1940“. Metų kultūros mecenatu pripažintas nuolatinis kultūros renginių rėmėjas AB „Rokiškio sūris“ filialas Ukmergės pieninė. Apdovanojimus įteikė rajono meras Algirdas Kopūstas, kultūros puoselėtojus sveikino ir gražių žodžių negailėjo Kultūros centro, Kraštotyros muziejaus atstovai.

Živilė MOCKUTĖ
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios