Titulinis Istorija Archyvas Paslaugos Kontaktai English
 
  Savivaldybių žinios
Kaštonų g. 4,
LT-01107 Vilnius,
Tel.: (8-5) 262 08 47
Faks. (8-5) 262 20 83
el.p.info@savzinios.lt

 

"Savivaldybių žinios" - vienintelis Lietuvoje leidinys apie savivaldą, pasiekiantis atokiausius šalies kampelius nuo mažiausios seniūnijos iki Seimo.

Archyvas

Nr. 11 (644), 2013-04-18
TEGUL MŪSŲ DARBAI, TALENTAI TAMPA REGYKLA – GĖRĖJIMOSI VIETA (VYDŪNAS)

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Vilma GRIŠKEVIČIENĖ  Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja

Tokiais Vydūno žodžiais norisi prabilti į kiekvieną savo kasdienybės dieną.

Šiandienos kultūros darbuotojų bend-ruomenės lūkesčius galėtume sudėti lyg ant svarstyklių – daug daroma ir padaryta siekiant atnaujinti infrastruktūrą, modernizuoti patalpas, ir taip stokojama dėmesio žmogui, kurio pašaukimas – dirbti kultūros puoselėjimo labui. Egzotiškas ir paslaptingas Šilutės kraštas Lietuvoje žinomas kaip vienas  patraukliausių turizmui, o už indėlį plėtojant Europos žmonių bendruomeniškumo idėjas esame pripažinti Europos Sąjungoje.

Šilutės rajono kultūros žmonių komanda – kultūrinio gyvenimo klestėjimo garantas. Jų kūrybiškumu ir altruizmu Šilutės savivaldybėje kuriama palanki terpė kultūrai. Kitoks kraštas, kitokie žmonės, kitokios ir mūsų komandos tradicijos. Tad Kultūros dieną šilutiškiai atideda savo kasdienius darbus, problemas, ir nusprendęs, kad  tądien daug svarbiau panardyti idėjų ieškojimuose, buvimu draugėje pasidžiaugti, didelis mūsų būrys sėda į autobusą ir išvyksta į kaimynų kraštus pasižvalgyti, pažiūrėti, kokia plazdena pas juos Žydroji paukštė.

Jauki ši mūsų tradicija. Kasmet svarstome, kur nuvykti, kad padovanota diena taptų dvasinga, emocinga, ilgam įsimenanti. Juk kultūros darbuotojas dažniausiai pats dalija gerumą šventėse, o švenčių sau turi tiek nedaug. Tad kelionės po Lietuvą labai laukiamos. Jau lankytasi Molėtuose, kur nusileidę iš Etnokosmologijos  muziejaus aukštumų daugiausia emocijų gavome Mindūnų žvejybos muziejuje. Kiek ten buvo lyginta, smalsauta, ginčytasi. Ir kaipgi kitaip – juk esame vandenų krašto žmonės, patyrę šio gyvenimo būdo žinovai.

Jaukus Anykščių kraštas apžavėjo gerumu. Šilutiškiai labai didžiuojasi puoselėdami Mažosios Lietuvos knygos istoriją, o Anykščiuose lietuvių klasikų A. Baranausko, A. Žukausko-Vienuolio  palikimas tiesiog  pulsuoja gyvybingumu. Tai atsispindi ne tik institucijose, gražėjančio miesto aplinkoje – tai jautėme ir kolegų anykštėnų rūpestingume. O grįžtančius iš Niūronių mus jungė ne tik savo rankomis iškeptos duonelės kvapas, bet ir įspūdžiai, kad įdomios edukacinės programos gali išgarsinti net ir nedidukę vietovę.

Įsimintina ir turininga buvo viešnagė pas kolegas Pagėgiuose. Juk gera susitikti kaimynams, su kuriais turime ilgametės bendrystės prisiminimus, jungiančias idėjas, o pagėgiškiai tuomet ir savo naujakurystės džiaugsmais pasidalijo. Linksmo klegesio popietė prabėgo greit, tačiau liko aptarti kūrybiniai darbai, kurie šiemet jau turtina mūsų kasdienybę.   

Vėjuotą dieną išvykome į  Telšius, išdidžiai Žemaitijos sostine tituluotą miestą. Visa diena buvo pilna stebėjimosi, rimtų susimąstymo akimirkų. Kažin ar patys telšiškiai žino, kokį stebukladarį turi... Rajono architektas Algirdas Žebrauskas tą dieną  savo pasakojimu mus sutvirtino mintimi – tikslo reikia siekti atkakliai, žinant, kad posakis „belskis ir bus atidaryta“ sugalvotas ne šiaip sau. Vaikščiojome ir žavėjomės, kad šiame mieste kiekviena aikštė, dideli ir maži meno kūriniai, jaukios kavinukės ir net pro šalį skubantis miestelėnas yra puikiausias gidas.

Iki šiol tebesinešame savyje pajautą didingumo, kurį mums atvėrė reginys nuo Medvėgalio (Šilalės r.) kalno. Delnuose srovena bendrystės šiluma, kai rankomis susikabinę, kedenami stipraus vėjo susijungėme mintimis –  kokia graži Lietuva, kiek paslėptų lobių kiekviename kampelyje.... Kultūros dieną  suplevėsuoja Taikos vėliava – gražus simbolis. Tačiau daug svarbiau, kad taikos dvasia gyventų kiekviename iš mūsų, kad kūrybingai „kariauti“ vardan kūrybinio šurmulio, tradicijų išsaugojimo, vardan dėmesio kultūros nešėjui – verta.  To linkime  sau ir visiems kolegoms, kultūros darbuotojams, kultūros savanoriams, kiekvienam, kuris kultūrą priima kaip šventą duoną kasdieninę.

Komentarai (0)   Į viršų   Atgal
Parašykite savo nuomonę:
Vardas: El. paštas:
CAPTCHA Image
Įveskite aukščiau matomus skaičius:
 

  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios