Archyvas

Nr. 16 (649), 2013-05-30
KURORTO ŠVENTĖ – LAUKIAMIAUSIAS METŲ ĮVYKIS

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Druskininkų kurorto šventė – tai pats laukiamiausias metų įvykis, kurio metu mes turime išskirtinę galimybę susitikti su draugais, kaimynais, kartu pasidžiaugti nuveiktais darbais,  švęsti ir linksmintis. Šiemetės šventės pavadinimas „Mano Druskininkai“ pasirinktas neatsitiktinai – juk kiekvienas esame neatsiejama savo miesto dalis ir kuriame jį visų pirma savo darbais bei asmeniniu atsidavimu. Taigi pradėkime nuo savęs – džiaukimės, didžiuokimės Druskininkais, ir tegul ši šventė tampa mūsų visų švente!

Savivaldybės meras Ričardas Malinauskas

Mero pavaduotojas Linas Urmanavičius

Seimo narė Kristina Miškinienė

Gegužės 24 d. Druskininkų kurorto šventės „Mano Druskininkai“ atidarymą iškilmingai paskelbė jau tradicija tapusios įspūdingos teatralizuotos eitynės. Pusšimtis kurorto įstaigų, įmonių, organizacijų, draugijų ir bendrijų savo kolonas šiemet ne tik papuošė, bet ir organizatorių paraginti atsinešė įvairiausių garsą skleidžiančių priemonių, įrankių, instrumentų. Šiemečių eitynių šūkis  – „Druskininkai garsiai!“, kad visi namuose, parkuose, sanatorijose, viešbučiuose išgirstų, kad kurorte šventė tikrai prasidėjo. Pasidžiaugti kurortu ir išgirsti, kad šventė tikrai prasidėjo, atvyko Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas ir trys ministrai. 

„Visų įstaigų kolektyvus kvietėme mokytis dainuoti, mušti ritmą ir skleisti įvairiausius garsus, kad juos išgirdęs net namuose esantis žmogus suprastų – jau prasidėjo šventė!“ – sakė Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė. Ji priminė, kad eitynių tradicijos gyvuoja dar nuo Romos imperijos laikų, kai į didžiųjų švenčių vietas visi eidavo vienu keliu. „Taigi eitynės – tikrai ne mūsų sugalvotos ir ne sovietmečio atributas, paprastai senovėje tokiu būdu visi po darbų masiškai eidavo į šventę“, – pasakojo direktorė.

Į  Druskininkų kurorto šventės atidarymą Pramogų aikštėje susirinkę druskininkiečiai ir svečiai tapo pirmą kartą Lietuvoje vykusio mineralinio vandens masiškiausio gėrimo dalyviais. Vienu metu į viršų jie pakėlė apie 10 tūkst. Druskininkuose išgaunamo mineralinio vandens „Rasa Light“ buteliukų ir padėjo pasiekti naują unikalų rekordą. Organizatoriai buvo paruošę 15 tūkst. buteliukų, o išdalyti spėjo tik10 tūkst. Rekordo dalyviai gavo numeriais pažymėtus buteliukus ir pusę metų turės galimybę dalyvauti loterijoje, kuriai pusšimtį labai vertingų prizų paruošė kurorto viešbučiai. Pirmieji penki laimingieji buteliukai burtų būdu buvo ištraukti tą patį vakarą, ką tik užfiksavus rekordą, ir laimėjo po turiningą savaitgalį kurorte. Originalią idėją užfiksuoti masiškiausią mineralinio vandens gėrimo rekordą pasiūlė aktyvi druskininkietė, kurorto gidė Aušra Česnulevičienė, sumaniusi šiuo rekordu padėti Druskininkams dar labiau išgarsėti.

Druskininkuose vyko ir antroji „Vyrų diena“. Radijo stoties M-1 vedėjų rengiamos futbolo varžybos purve buvo keturias dienas trukusios Druskininkų kurorto šventės „Mano Druskininkai“ dalis. Taip pat atidaryti „Svetingumo vartai“ – Tado Gutausko pasagos formos skulptūra. Pasaga senosiose lietuvių tradicijose yra laimės ir sėkmės, atvirumo ir širdingumo kaimynams simbolis, po ja praėję ir  tris kartus palietę atnešite gerus linkėjimus Lietuvai ir sau.

Organizatoriai patikino, kad visos Kurorto šventės metu Druskininkuose  nuobodžiauti neteko niekam, nes programa buvo skirta įvairaus skonio ir skirtingų poreikių žiūrovams.
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios