Archyvas

Nr. 17 (650), 2013-06-06
ANTRASIS LIETUVOS IR BALTARUSIJOS REGIONINIO BENDRADARBIAVIMO FORUMAS

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Gegužės 28–29 d. Alytuje ir Druskininkuose įvyko II Lietuvos ir Baltarusijos tarptautinis regioninio bendradarbiavimo forumas.

I forumas vyko Molodečne, Baltarusijoje, pernai birželį. Jame dalyvavo per šešias dešimtis Lietuvos ir tiek pat Baltarusijos vietos savivaldos atstovų. Šiais metais Prienų ir Alytaus rajonuose, taip pat Druskininkuose lankėsi daugiau kaip 100 baltarusių delegacijų iš Gomelio, Minsko, Gardino, Bresto, Mogiliovo apskričių, tarp jų –  Baltarusijos regionų ir savivaldybių, taip pat ministerijų, universitetų, susigiminiavusių miestų atstovai. Svečių delegaciją lydėjo Baltarusijos Respublikos Lietuvoje ir Lietuvos Respublikos Baltarusijoje ambasadoriai Vladimiras Dražinas ir Evaldas Ignatavičius.

Pirmasis Baltarusijos delegacijos sustojimas įvyko Žmogaus harmonizacijos parke, Vazgaikiemyje, Prienų rajone. Toliau kelias vedė per Alytaus rajono savivaldybę. Baltarusijos delegaciją Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pasveikino didžiausioje rajono žemės ūkio bendrovėje „Atžalynas“. Pakeliui į Alytų savivaldybės vadovas svečius supažindino su rajonu, vietos ūkininkais, verslo įmonėmis, pristatė ES lėšomis sutvarkytus viešosios infrastruktūros objektus.

Forume A. Vrubliauskas skaitė pranešimą „Alytaus rajonas – patikimas bendradarbiavimo ekonomikos ir humanitarinėje srityje partneris“, pristatė rajono verslo įmones, turizmo traukos objektus, pakvietė į tradicines rajono šventes. Viena iš jų – Lietuvos valstybės dienai skirta šventė – vyks liepos 5 d. Dauguose. Jos metu bus parodytas spektaklis „Meilės piligrimas“, skirtas  poeto Adomo Mickevičiaus kūrybai, kuriame vaidins Alytaus rajono ir Baltarusijos Voronovo  gyventojai. Spektaklis pastatytas įgyvendinant Alytaus rajono savivaldybės ir Baltarusijos Voronovo vykdomojo komiteto projektą „Meilės ir meno kryžkelės“ pagal Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės  Lietuvos, Latvijos  ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Alytuje svečiai lankėsi Alytaus kolegijoje. Druskininkuose Baltarusijos delegacija apžiūrėjo slidinėjimo trasą „Snow Arena“, sanatoriją „Baltarusija“.

Forumas aptarė dvišalio vietos ir regionų valdžių bendradarbiavimo, ekonomikos, turizmo skatinimo ir žemės ūkio plėtros klausimus. LSA prezidentas, Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas forume skaitė pranešimą „Druskininkų ir Gardino regionas. Partnerystės horizontai“.

Baigiantis forumui R. Malinauskas ir Bresto apskrities vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas Michailas Juchimukas pasirašė šalių komunikatą. Jame, be kita ko, sakoma: „Lietuva tradiciškai yra viena iš Baltarusijos Respublikos strateginių ekonominio bendradarbiavimo partnerių. 2012 m. duomenimis, dvišalė prekyba ir paslaugų teikimas pasiekė rekordinį lygį ir sudarė 2,3 mlrd. JAV dolerių.“

Komunikate pabrėžiama, kad sėkmingas Lietuvos ir Baltarusijos ekonominis bendradarbiavimas vyksta regionų lygmeniu, todėl šis faktas II Lietuvos ir Baltarusijos regioninio bendradarbiavimo forumui suteikia ypatingą reikšmę.

Nuo 2006 m. tiek Baltarusija, tiek Lietuva aktyviai kūrė ir plėtojo broliškus santykius tarp administracinių-teritorinių abiejų šalių vienetų. Dabar Baltarusijos ir Lietuvos regionai dirba daugiau nei 60 sutarčių (prekybos-ekonomikos ir humanitarinio bendradarbiavimo srityse) pagrindu. Tarptautinis regioninis bendradarbiavimas kasmet užtikrina 30 proc. prekių apyvartos augimą.

Komunikate taip pat konstatuota, kad šis tarptautinis forumas „davė galingą impulsą plėtoti prekybinį-ekonominį, mokslinį-techninį ir humanitarinį bendradarbiavimą tarp abiejų šalių regionų, išryškino ekonominį abiejų šalių potencialą, didžiausius gamintojus ir įmones, padėjo surasti naujų partnerių, įtvirtinti įmonių įvaizdį užsienio rinkose, apsikeisti gerąja patirtimi“. Todėl buvo priimtas sprendimas III forumą surengti 2014 m. Baltarusijos mieste Soligorske. 

Šis regioninio bendradarbiavimo forumas savotiškai pratęsė balandį Klaipėdoje vykusį abiejų valstybių verslo forumą, kuriame dalyvavo Baltarusijos ir Lietuvos Ministrai Pirmininkai Michailas Miasnikovičius ir Algirdas Butkevičius.

SŽ inf.
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios