Titulinis Istorija Archyvas Paslaugos Kontaktai English
 
  Savivaldybių žinios
Kaštonų g. 4,
LT-01107 Vilnius,
Tel.: (8-5) 262 08 47
Faks. (8-5) 262 20 83
el.p.info@savzinios.lt

 

"Savivaldybių žinios" - vienintelis Lietuvoje leidinys apie savivaldą, pasiekiantis atokiausius šalies kampelius nuo mažiausios seniūnijos iki Seimo.

Archyvas

Nr. 17 (650), 2013-06-06
KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖ KETINA BENDRADARBIAUTI SU KINAIS

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Agnė LASKYTĖ

Kauno laisvosios ekonominės zonos valdybos pirmininkas Fredis Opsomeris, direktorius Vytas Petružis kartu su Kauno rajono savivaldybės atsakingais darbuotojais lankėsi Aleksandro Stulginskio universitete, UAB „Dojus Agro“ ir dviejuose didžiausiuose Kauno rajono ūkiuose – Romo Majero ir Juozo ir Genovaitės Staliūnų.

Dar šių metų vasarą Kauno rajonas žada pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su kinais – Kinijoje, Zhejiango provincijoje, esančia Jiashano apygarda. Taip būtų keičiamasi patirtimi mokslo, žemės ūkio, kultūros, maisto pramonės ir kitose partneriams aktualiose srityse.

Jiashano apygardoje esantis Xitango miestelis yra 100 km nutolęs nuo didžiausio Kinijos miesto  Šanchajaus. Jis apsuptas devynių upių, sujungtas tiltais ir primena Veneciją, žavi architektūros paminklais, stebina ištobulinta žemės ūkio infrastruktūra. Šią informaciją F. Opsomeris pristatė Aleksandro Stulginskio universiteto rektoriui prof. dr. Antanui Maziliauskui. Rektorius papasakojo apie bendradarbiavimo su Kinija galimybes. Viena svarbiausių – apsikeitimas mokslinių tyrimų duomenimis universitetiniu lygmeniu. Rektorius minėjo ir būsimojo verslo inkubatoriaus steigimą universiteto teritorijoje. Diskutuota ir apie studentų stažuočių galimybę.

UAB „Dojus Agro“ atstovai ir Kauno rajono ūkininkai susidomėję klausėsi informacijos apie bendradarbiavimo su Jiashano apygarda viziją, kurią aiškiai dėstė F. Opsomeris. UAB „Dojus Agro“ pardavimų vadybininkui buvo pristatytas ir ateities logistikos kelias Baltarusija–LEZ–Klaipėdos jūrų uostas.

Vizitai buvo naudingi – apsikeitimas naudingomis pastabomis, diskusija apie Lietuvos ūkininkų problemas, ateities planų vizualizavimas, prekių gabenimo, perdavimo, pirkimo, pardavimo, saugojimo ir įstatymų aptarimas.

Kauno rajono savivaldybė 2012 m. pasirašė ketinimų protokolą su Gruzijos Gorio miestu, bendradarbiavimo sutartį su Italijos Marineo miestu, Kauno apskrities vardu – bendradarbiavimo sutartį su Vokietijos Bioblingeno apskritimi. Artimai bendraujama su Lenkijos Varmijos Mozūrų vaivadija.

Komentarai (0)   Į viršų   Atgal
Parašykite savo nuomonę:
Vardas: El. paštas:
CAPTCHA Image
Įveskite aukščiau matomus skaičius:
 

  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios