Archyvas

Nr. 17 (650), 2013-06-06
MOLĖTŲ KRAŠTUI PELNĄ NEŠA SVETINGUMAS IR TURIZMAS

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Prieš 15 metų Molėtų rajone savo veiklą pradėjo Turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC). Šia gražia proga Molėtų rajono savivaldybėje surengta šventinė konferencija „Svetingumas Molėtuose: tikrovė ir siekiamybė“. Taip pasitikti TVIC jubiliejiniai metai ir atšvęsta naujojo,  2013 metų turizmo sezono pradžia Molėtuose.

Turizmo sezono ir šventinės konferencijos pradžią paskelbė rajono meras Stasys Žvinys. Jis  pasveikino visus, atvykusius į nuostabų Molėtų kraštą: „Nuoširdžiai džiaugiuosi matydamas jus visus ir ypač šiltus žodžius šiandien noriu tarti mūsų TVIC darbuotojams, švenčiantiems 15 metų veiklos jubiliejų. Šis susitikimas skirtas turizmo sezono atidarymui, kuris molėtiškiams labai svarbus. Ta proga surengta konferencija leis padiskutuoti apie tai, kas turizmui svarbiausia. Pagrindinė sudedamoji turizmo dalis – svetingumas – apima daug kriterijų. Svečiai turi pajusti, kad jie yra vertinami, laukiami ir norėtų pas mus sugrįžti.  Tikiu, kad  konferencijoje bus atsakyta  į daugelį klausimų, o mes, papildę savo žinių bagažą, tapsime dar išradingesni, dar svetingesni.“

Pasveikinti Molėtų ir  TVIC darbuotojų atvyko Seimo narys Petras Čimbaras ir Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė, kuri, sveikindama molėtiškius ir turizmo sektoriaus darbuotojus, tvirtino, kad Molėtų rajonas yra ypatingas. Ji pateikė statistinius duomenis apie Molėtuose nuveiktus darbus – Molėtai pagal apgyvendinimo paslaugų rezultatus užėmė dešimtą vietą: „Jus aplenkė tik didieji miestai Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir tik kurortai Palanga, Druskininkai, Neringa ir Birštonas. Iš kurortinių vietovių – Trakai. Galima daryti išvadą, kad jūsų turizmo sektorius dirba fantastiškai, TVIC – taip pat, o meras puikiai supranta, kas yra svetingumas, kuriam aptarti ir surengta ši konferencija“.

R. Balnienės pateiktais duomenimis, pernai oficialiai Molėtų rajone nakvojo 24 tūkst. turistų, be kaimo turizmo sodybų, vienadienių lankytojų ar tokių, kurie sodybose lankosi privačiai. Turizmas ir Molėtai yra sinonimas. Svarbu, kad rajone tam skiriama daug dėmesio.

Kalbant apie Lietuvos turizmo sektorių buvo paminėta, kad pernai iš jo gauta 5,2 mlrd. Lt pajamų. Pas mus atvyko 2 mln. užsienio turistų, ir jie paliko 3,9 mlrd. Lt. 2,5 mln. Lietuvos gyventojų tapo turistais, kurie keliavo po Lietuvą (vietinis turizmas), ir iš to uždirbta 1,3 mlrd. Lt.

„Į Molėtų rajoną didžioji atvykstančiųjų dalis yra vietiniai turistai. Suprantama, jūsų indėlis į šiuos milijardus didelis, – tvirtino Valstybinio turizmo departamento direktorė. – Važiuojant iš Vilniaus į Molėtus iki pat horizonto gali matyti žalumą. O tai yra industrializuotos Vakarų Europos žmonių svajonė. Molėtuose  švari, nuostabi gamta, puiki infrastruktūra, tik reikia Lietuvą garsinti kaip dabar madingo lėto, ekologiško ar aktyvaus turizmo kraštą. Plius skanus maistas. Neseniai išleidom leidinį apie lietuvišką gastronomiją. Šią vasarą į Lietuvą atvyks daugybė žurnalistų, TV kanalų atstovų iš įvairių pasaulio kraštų filmuoti mūsų gastronomijos, kuria jie labai domisi. Jeigu pavyko išreklamuoti alaus kelią Šiaurės Lietuvoje, reikia galvoti, ką galite pasiūlyti jūs, kurie ir skilandžius skanius darote, ir ekologišką medų tiekiate.“

Remiantis statistikos duomenimis, pagal atvykstamojo turizmo augimo tempus dvejus metus iš eilės Europoje buvome pirmi, antri. Tarp Baltijos šalių – pirmi. Lietuvoje šiemet prognozuojamas 8 proc. turizmo augimas, kai Europa tikisi tik 2–3 proc. Užsienio turistas Lietuvoje vidutiniškai palieka 1250 Lt. Daugiausia palieka JAV, Izraelio, Japonijos turistai (po 2 tūkst. vidutiniškai). Toliau rikiuojasi ispanai, rusai, baltarusiai.

 „Suvokiame, kad Lietuva turi gerą infrastruktūrą, kokybės ir kainos santykį. Latvijai įsivedus eurą galėsime kurį laiką naudotis pranašesne padėtimi“, – tvirtino R. Balnienė.

Konferencijoje pranešimus apie svetingumą paslaugų sektoriuje skaitė rinkodaros konsultantas Giedrius Budrys ir Utenos kolegijos lektorė Gitana Valukonienė. Apie kaimo turizmo paslaugas kalbėjo Lietuvos kaimo turizmo asociacijos Rinkodaros skyriaus vadovas Žilvinas Freigofas. Konferencijos oficialiąją dalį pranešimu „15 metų – 15 iššūkių“ baigė Molėtų TVIC direktorė Daiva Kulienė. Paskui buvo sveikinimai Molėtų TVIC kolektyvui. Turizmo informacijos centro kolektyvas dėkojo rajono vadovams už palaikymą ir pagalbą, pirmtakams ir buvusiems centro vadovams – už padėtus tvirtus pamatus, o visiems kolegoms ir bendraminčiams – už iniciatyvas, tvirtą petį ir bendrystę.

Molėtų savivaldybės moto: „Čia viskas tikra.“ O krašto žmonės juokaudami prideda: pas mus vandens tiek, kad nors prigerk, medžių tiek, kad nors susidegink, o akmenų tiek, kad nors užsimušk.
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios