Archyvas

Nr. 17 (650), 2013-06-06
INVESTUOK Į ANYKŠČIUS – NEAPSIRIKSI

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Prieš mėnesį Anykščiuose vyko pirmoji turizmo sezono atidarymo šventė, kurioje turizmo paslaugų teikėjai pristatė turizmo veiklos perspektyvas, naujausius plėtros projektus, pasirengimą sezonui. Taip pat vyko forumas „Anykščių verslo strategija ir perspektyvos“, kuriame dalyvavo Anykščių ir kituose Lietuvos miestuose gyvenantys anykštėnai verslininkai. O gegužės pabaigoje rajono savivaldybė surengė susitikimą su privataus sektoriaus investuotojais, kuriame  verslininkams,  atstovaujantiems Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijai ir Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijai, taip pat suinteresuotiems asmenims  iš Anykščių ir kitų šalies vietovių buvo pristatytos investicinių projektų plėtros Anykščiuose galimybės. Besidomintiems įvairaus pobūdžio verslo plėtros galimybėmis Anykščiuose buvo pristatyti penki investiciniai projektai, o ekspertai komentavo teisines ir ekonomines projektų įgyvendinimo detales. Anykščiai, kurių strateginiame plane pirmenybine laikoma turizmo plėtra ir siekiama kurortinio miesto statuso, labai laukiamos privačių investuotojų iniciatyvos. Rajono mero pavaduotojas Donatas Krikštaponis informavo, kad jau artimiausiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje ketinama verslo subjektams patvirtinti mokesčių lengvatų. Tarp rajono savivaldybės administracijos atsakingų darbuotojų, ekspertų ir potencialių investuotojų kilo diskusija, verslininkams buvo sudaryta galimybė apžiūrėti investicinius objektus.

VEIKLOS PERSPEKTYVOS 

Anykštėnai sako, kad Anykščiai traukia  dalykus, kurie prasideda raide A: klasikus Antanus, angelus, alyvas. Mieste  pradėta formuoti alyvų alėja – sodinti alyvas buvo pakviesti  nusipelnę pasaulio anykštėnai. Anykščių seniūnijoje, Niūronių kaime, 1978 m. įkurtas unikalus Arklio muziejus. Muziejų įkūręs prof. Petras Vasinauskas pats brikele keliavo po Lietuvą ir rinko eksponatus. Muziejuje sukaupta žemės ūkio padargų, vežimų, karietų, pakinktų ir daug kitų šiandienos turistams nežinomų daiktų. Čia galima paglostyti arklius ir jais pajodinėti, rengiamos edukacinės programos aukštaitiškose gryčiose.

Niūronyse gimė ir lietuvių rašytojas Jonas Biliūnas. Prie sodybos, kurioje įkurtas jo muziejus, vyskupas ir poetas Antanas Baranauskas 1858 m. aprašė Anykščių apylinkėse jaunimo švenčiamas kumeliuko krikštynas. Iš žirnių, aguonų, kanapių ir medaus kaimo mergos suruošdavo specialų patiekalą „čvilkinį“, išvirdavo „arielkos“ su medumi ir pasikvietusios bernus švęsdavo.

Savaitgalį Niūronyse vyko tradicinė respublikinė žirginio sporto ir kultūros šventė „Bėk bėk, žirgeli“. Šventėje stebint tūkstančiams žmonių varžėsi žirgai, pasirodė folkloro kolektyvai, vyko tautodailės mugė, meno parodos, edukacinės programos, amžininkų suėjimas  „Arklio muziejui 35 metai“ ir kt.

Netradicinis šventės atidarymas – žygio arkliais „Antano Baranausko keliu pas žemaičius: Anykščiai–Vainutas“ sutiktuvės Niūronių hipodrome. Sutiktuvėse dalyvavo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, buvę ir esami Seimo nariai, krašto apsaugos ministras Juozas Oleka, Žemės ūkio ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė, Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos viršininkas Arūnas Jurgaitis, kiti garbūs svečiai. Jie pagerbė žirgus ir raitelius, įteikė garbės raštus, taures, padėkas.

Pasak Anykščių mero S. Obelevičiaus, Anykščių pavadinimas plačiai skamba Lietuvoje, kasmet sulaukiama vis daugiau turistų, kuriems pasiūloma įdomių pramogų, iškirtinių laisvalaikio praleidimo būdų. Anykščiai, kurių strateginiame plane pirmenybiniu laikoma turizmo plėtra, siekia kurortinio miesto statuso ir pakliūti į lankomiausių vietovių Lietuvoje penketuką.

Parengė Romas GURKLYS
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios