Titulinis Istorija Archyvas Paslaugos Kontaktai English
 
  Savivaldybių žinios
Kaštonų g. 4,
LT-01107 Vilnius,
Tel.: (8-5) 262 08 47
Faks. (8-5) 262 20 83
el.p.info@savzinios.lt

 

"Savivaldybių žinios" - vienintelis Lietuvoje leidinys apie savivaldą, pasiekiantis atokiausius šalies kampelius nuo mažiausios seniūnijos iki Seimo.

Archyvas

Nr. 20 (653), 2013-07-04
LIETUVA PERIMA ES VAIRĄ

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Liepos 1 d. Lietuva pirmąkart pusmečiui stojo prie Europos Sąjungos vairo – pradėjo pirmininkavimą ES Tarybai. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikina Lietuvos žmones pelnius tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą ir linki susitelkimo ir kantrybės atliekant šią atsakingą pareigą.

  „Prasideda istorinis pusmetis, kuriam visi ilgai ir atsakingai ruošėmės – Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių perima pirmininkavimą ES Tarybai. Sveikinu visus su darbų pradžia, linkiu sėkmės, ištvermės ir kantrybės. Lietuvai tenka atsakinga ir sudėtinga misija – Europai įtemptu laikotarpiu suderinti 28 šalims svarbius sprendimus, kurie šiandien gyvybiškai svarbūs kiekvienam europiečiui“, – sakė Prezidentė.  Pasak šalies vadovės, Lietuvos pirmininkavimo darbotvarkėje  – visų ES šalių žmonėms labai svarbūs klausimai. Bendrų pastangų reikės dėl spartesnio daugiamečio ES biudžeto įgyvendinimo, jaunimo nedarbo mažinimo, energetinių salų panaikinimo, saugesnės kaimynystės užsitikrinimo.  Pirmininkavimas, pasak Prezidentės, Lietuvai taip pat suteikia unikalią galimybę atskleisti Europai tai, kuo galime didžiuotis – mūsų žmonių gebėjimus, mūsų šalies grožį ir pasiekimus.   

Šalies vadovė kviečia Lietuvos žmones būti svetingais ir dėmesingais, kad mūsų svečiai apie Lietuvą išsivežtų kuo geriausius įspūdžius.  Siekdama užtikrinti sklandžią pirmininkavimo pradžią ir spartesnį sprendimų priėmimą, liepos 1–3 dienomis šalies vadovė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus ir svarbiausius darbus pristatė europinėms institucijoms, ES šalių vadovams ir žiniasklaidai.

PREZIDENTĖ PASVEIKINO KROATIJĄ ĮSTOJUS Į ES

Liepos 1 d. (Zagrebas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Europos Sąjungos vadovais dalyvavo Kroatijos įstojimo į ES iškilmėse Zagrebe. Sveikindama Kroatiją sugrįžus į Europos šeimą, Prezidentė padovanojo Kroatijos Prezidentui Ivo Josipovičiui krepšinio komandos marškinėlius su 28 numeriu ir užrašu „Viena komanda – viena svajonė“.   „Tai istorinė akimirka visiems. Pagaliau kroatai su mumis! Kroatija ir Lietuva – krepšinio šalys, žinančios, koks svarbus kiekvienas komandos narys. Nuo šiandien Europa turi dar vieną stiprų žaidėją. Laimėkime visi kartu!“, – kroatiškai ceremonijos dalyvius sveikino Prezidentė. Pasak Prezidentės, simboliška, kad Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai prasideda Bendrijos plėtra, kurios nebuvo jau šešerius metus. Atvira Europa – vienas Lietuvos pirmininkavimo prioritetų. Prieš kelias dienas vykusioje Europos vadovų taryboje nutarta pradėti derybas dėl narystės ES su Serbija ir dėl Asociacijos sutarties su Kosovu.

   Prezidentės spaudos tarnyba

PIRMININKAVIMO PRIORITETAI

SŽ skaitytojams priminsime, kad gegužės 2–3 d.  Zarasuose ir Salake (Zarasų r.) vyko kasmetinis Baltijos šalių delegacijų Europos Sąjungos Regionų komitete susitikimas. Jame buvo pristatyti pirmininkavimo ES prioritetai ir  pabrėžta, kad mūsų šalis pirmininkavimą ES perima labai sudėtingu laikotarpiu, kai iki Europos Parlamento rinkimų lieka mažiau nei metai. Tai reiškia, kad jau netrukus prasidės rinkimų kampanija, sumažinsianti šios institucijos veiklos aktyvumą. Savo ruožtu Europos Komisija, kurios kadencija taip pat artėja prie pabaigos, skuba užbaigti pradėtas teisėkūros iniciatyvas, kas lems didžiulį darbo krūvį taryboms ir  komitetams pirmininkausiančios šalies atstovams. Per mūsų šalies laukiančias  182 pirmininkavimo dienas, dalis kurių tenka europinių atostogų mėnesiui, teks priimti apie 520 europinės teisės aktų, iš kurių net 115 įvardijami kaip itin didelės svarbos.

ES Tarybai pirmininkausianti Lietuva yra išskyrusi keturis  prioritetus, kuriuose ji sieks plėtoti ES politiką. Tai energetikos saugumas (energetikos vidaus rinkos sukūrimas ir išorinės ES energetikos politikos formavimas), Baltijos jūros regiono strategija, ryšių su rytinėmis ES kaimynėmis (Armėnija, Azerbaidžanu, Baltarusija, Gruzija, Moldova, Ukraina) stiprinimas, įskaitant ES išorės sienų valdymą,  kovą su nelegalia migracija ir kontrabanda. Pirmininkavimo metu Lietuva surengs daugiau nei 3000 posėdžių, susitikimų, konferencijų. Iš jų apie 200 vyks Lietuvoje. Mūsų šalies vietos savivalda ir delegacija Regionų komitete planuoja surengti septynis renginius:

Regionų komiteto biuro posėdį (rugsėjo 3 d., Vilnius),

Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės šalių vietos ir regionų valdžių konferencijos metinį susitikimą (Vilnius, rugsėjo 3 d.),

Gamtinių išteklių  komisijos (liepos 18–19 d., Kaunas) ir Aplinkos apsaugos  komisijos (Vilnius, rugsėjo 2 d.) posėdžius,

antros pagal dydį europinės politinės grupės Regionų komitete – Europos liaudies partijos pasitarimą ir seminarą (spalio 17–18 d., Kaunas) ir vienos mažiausių politinių grupių – Europos aljanso seminarą (rugsėjo 29–30 d., Panevėžio r.),

ES strategijos „Europa 2020“ įgyvendinimui skirtą konferenciją „Išteklius taupanti Europa“ (rugsėjo 2 d., Vilnius).

Be to, Lietuva, kaip ES pirmininkaujanti šalis, yra pateikusi prašymą Regionų komitetui parengti nuomones dėl vietos ir regionų valdžių vaidmens stiprinimo skatinant energijos efektyvumo priemones viešojo ir privataus būsto sektoriuje, įskaitant dabartinių finansinių mechanizmų peržiūrą ir nuomonę dėl Europos Komisijos iniciatyvos „Geresnis planavimas, geresnis lėšų leidimas“.

 

Komentarai (0)   Į viršų   Atgal
Parašykite savo nuomonę:
Vardas: El. paštas:
CAPTCHA Image
Įveskite aukščiau matomus skaičius:
 

  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios