Archyvas

Nr. 27 (660), 2013-10-03
IŠŠŪKIS PRIIMTAS

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Vydas PAKNYS

Ukmergės rajono savivaldybės meras

Jau keli mėnesiai einu Ukmergės rajono savivaldybės mero pareigas. Šiandien mero darbą norėčiau palyginti su duonos auginimu. Pasėjus grūdą tenka laukti, prižiūrėti, tręšti, o derlius subręsta tik rudenį. Jį nuimti ne visada būna palankios sąlygos. Bet pirmąjį derlių jau brandiname. Susipažinę su padėtimi ir ją įvertinę ėmėmės neatidėliotinų darbų. Pirmiausia sprendėme šilumos ūkio problemas. Pavyko pajudėti iš padėties, susiklosčiusios po 2012 m. gegužę paskelbto teismo verdikto – šiandien turime Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos ir savivaldybės tarybos nustatytas šilumos kainas, pamažu išeiname iš ypatingosios padėties. Šilumos kaina miesto vartotojams mažėja, o ilgą laiką nekitusi kaina Šventupės šilumos vartotojams pakilo.

Nuo rugsėjo 1 d. įsigaliojo tarybos sprendimas dėl skaitiklio aptarnavimo mokesčio. Teisėtam paslaugos teikėjui – UAB „Ukmergės šiluma“ – nustatytas teisės aktais reglamentuotas teisėtas mokestis, kurį renka visi paslaugų teikėjai, įrengę apskaitos prietaisus. Dėl juridinių ginčų ir teisinės painiavos bendrovė anksčiau nesikreipė į savivaldybę dėl šio mokesčio įvedimo. Noriu pažymėti, kad tai dar vienas žingsnis sprendžiant įsisenėjusią problemą. Taip pat tai vienas iš veiksmų, siekiant panaikinti UAB „Miesto energija“ reikalavimą mokėti šį mokestį karšto vandens vartotojams. Imamasi ir kitų veiksmų dėl šios bendrovės neteisėtos veiklos.

Vadovaudamiesi savivaldybės tarybos patvirtintu šilumos ūkio optimizavimo planu,  siekiame užtikrinti patikimą šilumos tiekimą mažiausiomis sąnaudomis ir pasiekti, kad ne mažiau kaip 60 proc. centralizuotai tiekiamos šilumos būtų pagaminta naudojant biokurą. Šiuo metu yra pakeistos šiluminės trasos atnaujinamose Jono Basanavičiaus ir Bažnyčios gatvėse, pasirašytos sutartys dėl Deltuvos ir Taujėnų pagrindinių mokyklų katilinių rekonstrukcijos finansavimo. Pateikta dokumentacija ir laukiama atsakymo iš agentūrų dėl šiluminių trasų Pivonijos mikrorajone keitimo, biokuro katilo įrengimo Šviesos gatvės katilinėje. Galutinio rezultato dar neturime, tačiau tikiu, kad jis bus teigiamas.

Aktyviai vyksta daugiabučių namų atnaujinimo parengiamieji darbai. Šiuo metu baigiamas pirmasis šio proceso etapas – parengta 17 investicinių projektų, kurie derinami su atnaujinamų namų gyventojais. Tarybai bus teikiama tvirtinti nauja grupė daugiabučių namų, kurių gyventojai pareiškė norą juos atnaujinti. Visada aktuali, sudėtinga, o dažnai ir skaudi yra biudžeto tema. Kaip subalansuoti savivaldybės biudžetą ir išgyventi, kaip atgauti Ūkio banke buvusias lėšas? Tai didelis šių dienų rūpestis ir darbas. Audito ataskaita parodė, kad perduotas savivaldybės biudžeto „maišas“ yra kiauras ir jo lopymas bus sudėtingas.

Tikiuosi, kad pokyčių atneš intensyvus ir nuoseklus darbas, susitikimai su Ūkio, Aplinkos, Krašto apsaugos, Sveikatos apsaugos, Kultūros ministerijų, Kelių direkcijos, Kultūros paveldo departamento ir kitų žinybų vadovais ir specialistais. Pradėti darbai tęsiami, kyla naujų idėjų ir minčių, kurias realizuoja visa komanda ir kiekvienas iš mūsų. Šiuos darbus vertinu kaip prasmingą pradžią. Tiek buvę,  tiek esami rajono vadovai, tiek kiekvienas iš mūsų suprantame, kad strateginiai darbai nenudirbami per keletą ar keliolika dienų ar mėnesių. Tam reikia didelio, kruopštaus darbo, eiti pasirinkta  kryptimi. Visada pabrėžiu, kad nesižarstau pertekliniais pažadais ir laikausi nuostatos, kad pirmaeilis mero uždavinys – darbus daryti, o ne reklamuoti. Esu visada pasirengęs racionaliai bendrauti su visais – bendraminčiais, oponentais, visais ukmergiškiais.

Žvelgiant į Vilniaus regioną akivaizdu, kad viena  pagrindinių problemų – atliekų tvarkymas. Reikalingas aiškus matymas – ko siekiame ir kiek mums tai kainuos. Spręstini ir aktualūs kelių priežiūros ir energetikos krypties klausimai. Ukmergė Vilniaus regiono kontekste turi išnaudoti puikias susisiekimo ir infrastruktūros galimybes. Panaudodama šiuos privalumus Ukmergė sieks tapti darančiu didelę pažangą rajonu Vilniaus regione.

 
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios