Titulinis Istorija Archyvas Paslaugos Kontaktai English
 
  Savivaldybių žinios
Kaštonų g. 4,
LT-01107 Vilnius,
Tel.: (8-5) 262 08 47
Faks. (8-5) 262 20 83
el.p.info@savzinios.lt

 

"Savivaldybių žinios" - vienintelis Lietuvoje leidinys apie savivaldą, pasiekiantis atokiausius šalies kampelius nuo mažiausios seniūnijos iki Seimo.

Archyvas

Nr. 29 (662), 2013-10-17
„Auksinės krivūlės“ 2013

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną, aštuntą kartą įteikti „Auksinės krivūlės“ apdovanojimai. Lietuvos savivaldybių asociacija tokį renginį organizuoja siekdama pagerbti labiausiai  įvairiose srityse nusipelniusias Lietuvos savivaldybes. Iškilminga laureatų apdovanojimo ceremonija vyko Nacionaliniame operos ir baleto teatre spalio 11 d. Šventėje skambėjo Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas, kuriame yra ir tokios eilutės: „Savivaldybių tarybų narius kviečiu nepamiršti svarbiausios jums patikėtos misijos – tarnauti ir atstovauti visiems žmonėms. Ne tik jus iškėlusiems, rėmusiems ir už jus balsavusiems, bet visiems. Tik sąžiningas ir nuoširdus darbas grįžta dar didesniu pasitikėjimu ir naujomis galimybėmis… Nors esame nedidelė šalis, galime džiaugtis savo krašto ir jo regionų savitumu. Vieni išsiskiria unikalia istorija ir kraštovaizdžiu, kiti – gamta ir jos gėrybėmis, kultūra ir paveldu. Tad puoselėkime kartu savo kraštą, kalbą ir tradicijas. Gerbkime vieni kitus, branginkime tai, ką turime, kurkime darbščią, pažangią ir kultūringą Lietuvą.“

 Šiais metais visų 14 ministerijų vadovai paskelbė savo „Auksinės krivūlės“ laureatę – tam tikroje srityje labiausiai pasižymėjusią savivaldybę – ir įteikė apdovanojimą. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje taip pat įsteigė dar vieną nominaciją – „Aktyvi bendruomenė – stipri Europa“. „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimai buvo įteikti Raseinių rajono tarybos narei  Onai Babonienei ir  Kauno rajono savivaldybės pirmajam mero pavaduotojui Petrui Mikelioniui – žmonėms, savo darbais ypač nusipelniusiems Lietuvos vietos savivaldai ir jos stiprinimui. 

Išdalijus apdovanojimus į sceną buvo pakviesti LSA direktorė Roma Žakaitienė ir LSA prezidentas Ričardas Malinauskas. LSA administracija visų vietos valdžiai atstovaujančių žmonių vardu įteikė padėkas už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai bei stiprinimui, prisidedant prie to, kad vietos savivalda taptų stipresnė, veiksmingesnė ir artimesnė kiekvienam žmogui.

„Auksinės krivūlės“ 2013 apdovanojimai įteikti laureatams:

Kaišiadorių rajono savivaldybei ir jos merui Romualdui Urmilevičiui – „Už svarų indėlį plėtojant visuomenės sveikatos priežiūrą ir teisingą supratimą, kad „Sveikas žmogus – sveika visuomenė“. Steigėja Sveikatos apsaugos ministerija.

Varėnos rajono savivaldybei ir jos merui savivaldos riteriui Vidui Mikalauskui – „Už geriausius rezultatus įgyvendinant regioninius projektus“. Steigėja Vidaus reikalų ministerija.

Klaipėdos rajono savivaldybei ir jos merui Vaclovui Dačkauskui – „Už nuteistųjų socialinės integracijos ir socialinės atskirties mažinimo iniciatyvas“. Steigėja Teisingumo ministerija.

Šakių rajono savivaldybei ir jos merui Juozui Bertašiui  įteiktas „Savivaldybės – kultūros puoselėtojos“ apdovanojimas. Steigėja Kultūros ministerija.

Raseinių rajono savivaldybei ir jos merui Algimantui Mieliniui – „Už kaimo bendruomenių iniciatyvų skatinimą“. Steigėja Žemės ūkio ministerija.

Kauno rajono savivaldybei ir jos merui Valerijui Makūnui – „Už ryšių su užsienyje gyvenančiais kraštiečiais stiprinimą“. Steigėja Užsienio reikalų ministerija.

Molėtų rajono savivaldybei ir jos merui Stasiui Žviniui – „Už išskirtinį rūpestį rajono gamtinių vertybių apsauga, turizmo infrastruktūros plėtojimu ir tobulinimu“. Steigėja Aplinkos ministerija.

Utenos rajono savivaldybei ir jos mero pavaduotojui Vidmantui Valinčiui – „Už geriausiai tvarkomą šilumos ūkį“. Steigėja Energetikos ministerija.

Klaipėdos miesto savivaldybei ir jos merui Vytautui Grubliauskui – „Už ilgalaikį bendradarbiavimą“. Steigėja Krašto apsaugos ministerija.

Švenčionių rajono savivaldybei ir jos mero pavaduotojai Rajai Krupeninai – „Už jaunimo užimtumo skatinimą“. Steigėja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Palangos miesto savivaldybei ir jos merui Šarūnui Vaitkui – „Už veiksmingą žmogiškųjų ir materialinių išteklių panaudojimą siekiant ugdymo kokybės“. Steigėja Švietimo ir mokslo ministerija.

Alytaus miesto savivaldybei ir jos merui Jurgiui Krasnickui – „Už svarų indėlį kelių plėtrai ir priežiūrai“. Steigėja Susisiekimo ministerija.

Birštono savivaldybei ir jos merei Nijolei Dirginčienei – „Už įgyvendintus turizmo projektus“. Steigėja Ūkio ministerija.

Kalvarijos savivaldybei ir jos mero pavaduotojui  Antanui Burinskui – „Aktyvi bendruomenė – stipri Europa“.  Steigėja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Elektrėnų savivaldybei ir jos merui Kęstučiui Vaitukaičiui – „Už racionalų ES investicijų ir biudžeto lėšų valdymą“. Steigėja Finansų ministerija.

 

Komentarai (0)   Į viršų   Atgal
Parašykite savo nuomonę:
Vardas: El. paštas:
CAPTCHA Image
Įveskite aukščiau matomus skaičius:
 

  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios