Titulinis Istorija Archyvas Paslaugos Kontaktai English
 
  Savivaldybių žinios
Kaštonų g. 4,
LT-01107 Vilnius,
Tel.: (8-5) 262 08 47
Faks. (8-5) 262 20 83
el.p.info@savzinios.lt

 

"Savivaldybių žinios" - vienintelis Lietuvoje leidinys apie savivaldą, pasiekiantis atokiausius šalies kampelius nuo mažiausios seniūnijos iki Seimo.

Archyvas

Nr. 29 (662), 2013-10-17
Vietos savivaldos diena savivaldybėse

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Telšiai 

Danutė Popovič

Minint Vietos savivaldos dieną Telšių rajono mokinių parlamento ir Telšių rajono savivaldybės iniciatyva pirmą kartą visas 27 tarybos narių vietas užėmė mokiniai. Posėdį pradėjęs meras Vytautas Kleiva perskaitė Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, taip pat informavo apie planuojamą įrengti irklavimo bazę Masčio ežere ir pastarosiomis dienomis ES menininkų kuriamą filmą apie Telšius. Pirmuoju darbotvarkės klausimu svarstyta rezoliucija „Dėl Telšių miesto patrauklumo jaunimui“, patvirtinta daugumos balsais. Meras pažadėjo, kad į ją bus atsižvelgta formuojant savivaldybės 2014–2020 metų strateginį plėtros planą. Diskusijose mokiniai kiek ilgiau svarstė šaudyklos įrengimo Telšiuose, informacinės sistemos  apie mokyklinių autobusų tvarkaraščius, jaunų gydytojų pritraukimo į miestą, elektroninio mokinio pažymėjimo diegimo ir kitus klausimus. 

Klaipėdos r.    

Daiva Beliokaitė

Klaipėdos rajono savivaldybėje lankėsi „Vaivorykštės“ gim-nazijos, Dovilų ir Ketvergių pagrindinių mokyklų mokiniai, kurie susipažino su savivaldybės darbu ir įstaigomis. Juos priėmė rajono meras Vaclovas Dačkauskas. Vėliau šventinio renginio metu jis pasveikino Gargždų miesto garbės piliečius, tarybos narius, savivaldybės darbuotojus, seniūnaičius, bendruomenių, organizacijų atstovus. „Veido“ žurnalo paskelbtame 2013 m. savivaldybių reitinge Klaipėdos rajono savivaldybė užima  pirmą vietą tarp rajonų savivaldybių. Dabar Klaipėdos rajone yra daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų, veikia 61 bendruomeninė organizacija, 15 jaunimo ir keturios aktyviai su jaunimu dirbančios organizacijos, 33 neformalios jaunimo grupės, šešios moterų organizacijos.

Kelmė

Vaida Sutkienė

Minint  Vietos savivaldos dieną Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis apžvelgė svarbiausius rajono įvykius nuo  nepriklausomybės atkūrimo. „Kviečiu visus kurti šios šventės tradicijas drauge ir padaryti šią dieną rajono bendruomenės dalykiškumo, sąmoningumo ir pilietiškumo švente“, – kvietė meras. Jis padėkojo rajono tarybos nariams, savivaldybės administracijai, seniūnijoms ir jų darbuotojams už kasdienį sąžiningą darbą ir įteikė padėkos raštus savivaldai nusipelniusiems žmonėms. 46-iems seniūnaičiams meras įteikė pažymėjimus ir palinkėjo stiprybės dirbant Kelmės krašto žmonių gerovei.

Lazdijai            

Neringa Milašiūtė

Vietos savivaldos dieną  padirbėti savivaldybėje į Lazdijus suvažiavo 34 jaunuoliai iš įvairių rajono mokyklų. Mokiniai pasklido po savivaldybės skyrius ir ten pavadavo jų darbuotojus.  Rajono meras Artūras Margelis nuoširdžiai nustebo, kai sužinojo, kad jo pareigas užims moteriškosios giminės atstovė: Ieva Čėsnaitė – pirmoji mergina, kuri užėmė Lazdijų rajono savivaldybės mero pareigas.

Birštonas        

Rimantė Kurkauskaitė

 Savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės iniciatyva Birštone jau kelerius metus iš eilės Vietos savivaldos dienos proga rengiama atvirų durų diena gimnazijos vyresnių klasių moksleiviams. Šiemet iškilmingame tarybos posėdyje merė ne tik dėkojo kolegoms „už prasmingus darbus, aktyvumą, pilietiškumą ir savo misijos suvokimą“. Ji kvietė visus tapti pavyzdžiu jaunimui siekti užsibrėžtų tikslų, vadovautis demokratijos principais, būti tikrais valstybės piliečiais ir galbūt pasirinkti savivaldos tarnautojo darbą. Bendroje tarybos narių ir gimnazistų diskusijoje moksleiviai domėjosi, kokios perspektyvos jaunimui gauti darbą Birštone, ar bus įsteigtas jaunimo laisvalaikio centras, ar Birštonas netaps per daug urbanizuotas ir išlaikys savo autentiškumą.  Atvirų durų dienos renginyje savivaldybėje dalyvavę gimnazistai teigė, kad jie kas kartą sužino kažką naujo, jų nuomone, tokie renginiai skatina būti aktyviais piliečiais ir yra reikalingi.

Kupiškis            

Miglė Savukaitė

Kupiškio rajono meras Jonas Jarutis, minint Vietos savivaldos dieną, jau antrus metus inicijavo jaunimo ir vietos valdžios atstovų susitikimą ir diskusiją „Kas mums svarbu ir ką galime dėl to padaryti“, kurioje dalyvavo 14 mokyklų. Diskusijoje buvo keliami klausimai dėl Meno mokyklos plėtimosi ir automobilių stovėjimo aikštelės šalia jos įkūrimo, kalbėta apie bendruomeniškumo ir pilietiškumo svarbą saugant aplinką ir stabdant kelių „erelius“, taip pat apie galimybes mokytis netradicinių kalbų, apie mokinių pavėžėjimo problemas ir kt. Nepriklausomybės Akto signataras, ilgametis savivaldybės meras Leonas Apšega pasakojo, kaip po nepriklausomybės atstatymo kūrėsi teisinė Lietuvos valstybė, kaip tuometiniai Aukščiausiosios Tarybos deputatai atsakingai žiūrėjo į savo darbą, kaip atkakliai jie bandė išsiaiškinti visus įmanomus priimamo įstatymo aspektus, kaip karštai dėl to ginčijosi ir kovojo ir kaip susivienydavo vardan Lietuvos. Ilgametis rajono tarybos narys Valentinas Beinoris juokavo, kad politikai ir mokiniai panašūs vienu aspektu – jie kažko nepaskaito, neišmoksta, o pakviesti atsakinėti (ar kalbėti) kalba daug, bet pasako mažai. Politikas priminė, kad vietos savivalda gali spręsti ne tiek daug klausimų, daugumą esminių dalykų vis dėlto sprendžia Vyriausybė ir Seimas. Jaunuomenė pasiūlė motyvuoti kupiškėnus žymių miestelėnų fotografijas ir citatas iškabinant ant savivaldybės pastato, o meras ir tarybos nariai šiai idėjai pritarė – tokia galimybė bus aptarta su specialistais.

Šilutė

Romualdas Eglinskas

Vietos savivaldos dieną Šilutės rajono savivaldybė pakvietė aplinkinių savivaldybių kolegas, ekspertus, turizmo verslininkus, kultūrininkus, jaunimą ir kitus į dvi konferencijas: kultūrinę –  „Vėtrungių ištakos, istorija, kultūrinis jos paveldas, meninė reikšmė šiandienai“ ir mokslinę – apie viešojo administravimo naujoves. Rajono merė Daiva Žebelienė (nuotr.) pirmajai konferencijai palinkėjo dar labiau telkti Vakarų kranto savivaldybių žmones prasmingai veiklai, o antrajai – dalytis patirtimi, drąsiai ir vieningai žengti kuriant savivaldą. Padėkos įteiktos aktyviausiems visuomenininkams, gerai dirbantiems valstybės tarnautojams. Šilutės kultūros ir pramogų centre atidaryta paroda „Geriausi 2012 m. Lietuvos kraštovaizdžio projektai“, kurią pristatė Lietuvos geografų draugijos valdybos narė dr. Giedrė Godienė ir Tarptautinio kultūros EKO aljanso vadovė Ramunė Barma.

 

Komentarai (0)   Į viršų   Atgal
Parašykite savo nuomonę:
Vardas: El. paštas:
CAPTCHA Image
Įveskite aukščiau matomus skaičius:
 

  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios