Titulinis Istorija Archyvas Paslaugos Kontaktai English
 
  Savivaldybių žinios
Kaštonų g. 4,
LT-01107 Vilnius,
Tel.: (8-5) 262 08 47
Faks. (8-5) 262 20 83
el.p.info@savzinios.lt

 

"Savivaldybių žinios" - vienintelis Lietuvoje leidinys apie savivaldą, pasiekiantis atokiausius šalies kampelius nuo mažiausios seniūnijos iki Seimo.

Archyvas

Nr. 31 (664), 2013-11-07
Kaune įrengta moderni vaizdo stebėjimo sistema

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Tomas Grigalevičius

Kauniečiai ir miesto svečiai nuo šiol gali jaustis saugesni – viešąsias Kauno miesto erdves jau stebi 52 aukštos kokybės ir didelės raiškos vaizdo kameros, sujungtos naujos kartos šviesolaidžio tinklu ir valdomos iš vieno centro. Vaizdo kameras įrengė ir nuolatinę jų priežiūrą užtikrins savivaldybės konkursą laimėjusi bendrovė TEO. Jos įrengtos ne tik gatvėse ir sankryžose, kuriose užfiksuojama daugiausia eismo įvykių, bet ir pamėgtose susibūrimo vietose: Rotušės, Vienybės aikštėse, Senosios prieplaukos amfiteatre, Laisvės alėjoje ir kitur. Projektas kainavo 2,6 mln. Lt.

„Iki šiol mieste veikusios vaizdo kameros buvo įrengtos dar 2005 metais. Per šį laiką technologijos stipriai patobulėjo. Dabar įrengtos naujos kameros yra kur kas didesnės raiškos ir perduoda kokybišką vaizdą. Jos geba nustatyti ne tik automobilio numerį, bet ir aiškiai parodo vairuotojo ar praeivio veidą. Tai pasitarnaus kuriant saugesnį miestą“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Matome, kad miesto vadovų ambicijos paversti Kauną saugiausiu miestu yra pagrįstos realiais darbais. Naujosios kameros vaizdą gali priartinti šimtais kartų, dalis jų gali filmuoti 25 metrų atstumu aklinoje tamsoje. Esame įsitikinę, kad šis pažangus technologinis sprendimas padės miesto tvarkos sergėtojams dirbti veiksmingiau ir sparčiau, o Kauno gyventojams jaustis saugesniems“, – sakė bendrovės TEO Verslo sprendimų departamento direktorius Larijus Lapinskas.

Visos vaizdo kameros turi rezervinį maitinimo šaltinį, todėl net ir nutrūkus elektros maitinimui dar pusvalandį jos gali transliuoti vaizdą į stebėjimo pultą. Pusė kamerų yra valdomos, jos sukasi apie savo ašį ir gali filmuoti aplinkui. Kameros valdomos iš centrinio valdymo pulto, įrengto Kauno policijos patalpose. Vaizdo įrašus planuojama saugoti 30 dienų.

„Su didesnės raiškos vaizdo kameromis mes galėsime ne tik matyti, bet ir atpažinti asmenis ar objektus. Vaizdo kameromis užfiksuoti įrodymai laikomi nenuginčijamais tiek traukiant asmenis administracinėn atsakomybėn, tiek atliekant ikiteisminius tyrimus. Ši sistema padeda pareigūnams stebėti mieste vykstančius procesus, nes tikrai niekada neturėsime pakankamai policijos pareigūnų, kurie patruliuotų kiekvienoje gatvėje, parke ar skvere“, – tvirtino Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas. Į Kauno miesto savivaldybę jau kreipėsi nemažai restoranų ir barų savininkų, pasiryžusių savo lėšomis įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, kurias būtų galima sujungti į bendrą sistemą.

 

 

Komentarai (0)   Į viršų   Atgal
Parašykite savo nuomonę:
Vardas: El. paštas:
CAPTCHA Image
Įveskite aukščiau matomus skaičius:
 

  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios