Archyvas

Nr. 34 (667), 2013-12-05
Susipažinkime: geriausi Vakarų ir Pietų Lietuvoje įgyvendinti projektai

Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)

Jurgis Ambrazas

Lapkričio 22 d. Palangoje vyko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros rengiamas geriausių 2007—2013 m. Vakarų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimo renginys. „Vanagupės“ viešbutyje rinkosi Vakarų Lietuvos savivaldybių atstovai ir kiti garbingi svečiai. Tarp dalyvių buvo vidaus reikalų viceministras Algimantas Juocevičius, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Laisvūnas Bartkevičius, sveikatos apsaugos ministro patarėjai Darius Prialgauskas ir Inga Preikšienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, daugelio savivaldybių atstovai.

Renginyje buvo apdovanoti geriausi Vakarų Lietuvos savivaldybių projektai, įgyvendinti pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamas priemones „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“, „Probleminių teritorijų plėtra“, „Socialinio būsto plėtra ir jo kokybės gerinimas“ ir „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“. Svečiai renginio metu galėjo balsuoti už jiems labiausiai patikusį projektą.

Vėžaičiai sužavėjo visus

Net du apdovanojimai atiteko Klaipėdos rajono savivaldybei už projektą „Vėžaičių kultūros centro renovacija“ pagal priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“. Šis projektas pelnė ir susirinkusiųjų simpatijų apdovanojimą. Klaipėdos rajono savivaldybei atstovavo meras Vaclovas Dačkauskas, mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė ir Vėžaičių kultūros centro direktorė Alma Slušnytė.

Projektas, kurio vadovė buvo savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Aldona Balčikonienė, įgyvendintas 2009–2012 m. Rekonstruotas centro pastatas, įrengtos sporto ir automobilių stovėjimo aikštelės, sutvarkyta kita viešoji infrastruktūra. Projekto vertė – per  2 mln. Lt, iš kurių didžioji dalis – ES fondų parama.

Pristatydama projektą Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja R. Kučinskaitė sakė: „Projektas buvo inicijuotas ir įgyvendintas su tikslu atverti Vėžaičių miestelio gyventojams ir svečiams kelius į išskirtinį kultūros paveldo objektą – išlikusias Vėžaičių dvaro arklides, kelius į paslaptingą ir kerintį kultūros, meno pasaulį, kelius ir takelius vaikams ir suaugusiesiems, kuriantiems ir prasmingai leidžiantiems laisvą laiką.“ Iki projekto įgyvendinimo kultūros centro pastatas neatitiko higienos normų, nebuvo galimybės užtikrinti darbuotojams ir lankytojams saugios saviraiškos aplinkos. Šis projektas taip pat nominuotas  „Europos burių 2013“ apdovanojimams, kurie skiriami už naujoves, pažangų verslą, galimybę tobulėti, galimybę dirbti jaunimui, jaukią aplinką, suteiktas e. galimybes, veiksmingiausią komunikaciją, turiningą laisvalaikį ir atvertus kelius. Kaip tik pastarajai nominacijai atrinktas „Vėžaičių kultūros centro renovacijos“ projektas.

Per internetinį balsavimą, kuris vyksta iki gruodžio 8 d. delfi.lt ir esparama.lt portaluose, Lietuvos žmonės nuspręs, kuris  „Europos burių“ projektas vertas aukščiausio įvertinimo. „Europos burių“ rinkimais siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausias vertes žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei kuriančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus. Balsavimo rezultatai bus skelbiami kitų metų sausio mėnesį per iškilmingą apdovanojimų ceremoniją.

Šis projektas nugalėjo ir nominacijoje „Geriausias 2007–2013 m. Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“. Šiai nominacijai buvo pateiktas bene gausiausias projektų skaičius – komisija rinkosi iš penkiolikos labai gerų projektų ir, pasak Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento Sanglaudos skatinimo veiksmų programos skyriaus vedėjo Arūno Grumado, buvo labai sunku išrinkti tik tris.

Be Vėžaičių kultūros centro atnaujinimo projekto, buvo pasiūlyti Radviliškio rajono savivaldybės Pakiršinio kaimo kultūros namų rekonstrukcijos projektas ir  Daugėdų gyvenvietės viešosios infrastruktūros plėtros projektas. Pristatydami nominuotus projektus susirinkusiems svečiams savivaldybių atstovai demonstravo nuotraukas, džiaugėsi rezultatais ir projektų nauda jų miesto ar gyvenvietės bendruomenei.

Kiti Vakarų Lietuvos projektai

Nominacija „Geriausias 2007–2013 m. Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“. Buvo pasiūlyti šie trys projektai:

• Vytauto g. nuo J. Tumo-Vaižganto iki Aerodromo g. Tauragėje aplinkos, viešųjų pastatų fasadų ir erdvių sutvarkymas;

• Katedros aikštės tęsinio ir laiptų iki Birutės g. Telšiuose tvarkybos darbai;

• Apleistų ir užterštų Telšių miesto teritorijų prie Masčio ežero regeneravimo ir tvarkymo darbų atlikimo II etapas.

Šioje nominacijoje nugalėjo Telšių Masčio ežero tvarkymo darbų projektas. Telšių rajono savivaldybės meras V. Kleiva pristatė susirinkusiesiems abu šios savivaldybės projektus, supažindino su atliktais darbais ir pasiektais rezultatais, pasidalijo gerąja projektų įgyvendinimo patirtimi. Renginyje taip pat buvo pristatytas Centrinės projektų valdymo agentūros sukurtas filmas apie sėkmingai įgyvendintus projektus Telšių rajone.

Nominacija „Geriausias 2007–2013 m. Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Probleminių teritorijų plėtra“. Buvo pasiūlyti keturi projektai, vertinimui iš jų žiuri atrinko tris:

• Skuodo miesto centrinės dalies sutvarkymas;

• Žemaičių gatvės dalies, aikštės šalia M. Mažvydo akligatvio ir Joniškio miesto parko pritaikymas gyventojų verslo poreikiams, kultūrinei veiklai, gyventojų laisvalaikiui;

• Jurbarko miesto urbanistinės infrastruktūros plėtra (I etapas)

Nugalėjo Skuodo miesto projektas.

Nominacija „Geriausias 2007–2013 m. Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Socialinio būsto plėtra ir jo kokybės gerinimas“. Pateikti keturi projektai, atrinkti trys:

• Bendrabučio patalpų Kelmės mieste rekonstravimas į socialinius būstus;

• Socialinio būsto plėtra Jurbarko mieste ir Socialinio būsto plėtra Jurbarko mieste (II etapas);

• Socialinio būsto plėtra Mažeikių rajone.

Nugalėjo socialinio būsto plėtros Mažeikių rajone projektas.

Prizų užderėjo ir Pietų Lietuvoje

Lapkričio 27 d. Birštone, viešbutyje „Nemuno slėnis“, įvyko panaši ceremonija, kurioje apdovanoti geriausi Pietų Lietuvos projektai, įgyvendinti pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamas priemones „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“, „Probleminių teritorijų plėtra“  ir „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“. Renginyje dalyvavo vidaus reikalų viceministras Algimantas Juocevičius, regioninės politikos ir regioninės plėtros departamentų atstovai, Pietų Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių atstovai, kiti kviestiniai svečiai.

Nominacija „Geriausias 2007–2013 m. Pietų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“:

• Vilniaus ir Kauno gatvių žiedo, Senamiesčio skvero ir aplinkinių S. Dariaus ir S. Girėno, Vilniaus, Bažnyčios, Alyvų tako gatvių  Alytuje aplinkos kompleksinis tvarkymas (šaligatvių, pėsčiųjų takų, apšvietimo, fontano rekonstrukcija);

• I Alytaus aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas: I Alytaus aikštės, fontano rekonstrukcija, pėsčiųjų, dviračių takų iki Studentų skvero, apšvietimo įrengimas, aplinkos sutvarkymas;

• Kompleksinis Poezijos parko Marijampolėje teritorijos sutvarkymas.

Geriausiu pripažintas Marijampolės Poezijos parko projektas. Jis pelnė ir renginio dalyvių simpatijų prizą.

Nominacija „Geriausias 2007–2013 m. Pietų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Probleminių teritorijų plėtra“:

• Sutvarkyta Šalčininkų miesto parko teritorija ir teritorijos prieigos (įrengtas parko apšvietimas,  sutvarkyti želdiniai, įrengti  takai, šaligatviai, dviračių takai ir kita viešoji infrastruktūra);

• Lazdijų miesto teritorijos, esančios tarp Dainavos ir Vytauto gatvių, ir teritorijos, esančios tarp Kauno, Senamiesčio, Nepriklausomybės, Seinų, Gustaičio, Vilniaus, Sodų, Dzūkų gatvių, kompleksinė infrastruktūros plėtra;   

• Druskininkų kurorto kultūros infrastruktūros kompleksinė plėtra.

Geriausiai įvertintas Druskininkų savivaldybės projektas.

Nominacija „Geriausias 2007–2013 m. Pietų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“:

• Semeliškių miestelio kompleksinė plėtra;

• Merkinės miestelio viešosios infrastruktūros plėtra;

• Kompleksinė Viečiūnų plėtra (Druskininkų savivaldybė).

Šioje rungtyje pirmavo Elektrėnų savivaldybės Semeliškių miestelis.

Prizus nugalėtojams ir nominantams įteikė vidaus reikalų viceministras A. Juocevičius. Jis pasidžiaugė, kad regionai sėkmingai investavo į įvairius projektus ir Lietuva dėl to tik gražėja.

(Gruodžio 4 d. buvo apdovanoti geriausi Rytų Lietuvos savivaldybių projektai. Apie tai skaitykite kitame „Savivaldybių žinių“ numeryje.)
Savivaldybių žinios Kaštonų g. 4, LT-01107 Vilnius, Tel.: (8 5) 262 08 47, Faks. (8 5) 262 20 83, el.p. info@savzinios.lt
  Visos teisės saugomos © 2012 Savivaldybių žinios